/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F6c28ba97e449465b2012e17c6779b7e9.jpg)
В Україні викрили нові кібератаки спецслужб РФ на держоргани сектору оборони
Йдеться про спроби країни-агресора скопіювати інформацію з комп'ютерів відомств сектору безпеки і оборони шляхом розповсюдження електронних листів із вкладенням підозрілого файлу.
Про це повідомили у пресслужбі Держспецзв'язку, передає Укрінформ.
У відомстві розповіли, що файл із назвою "Додаток.pdf.zip" розсилається до органів виконавчої влади, начебто, від імені представника профільного міністерства. Під час дослідження інциденту також додатково виявлено щонайменше два варіанти файлів: "image.py" і тому подібне.
"Для розповсюдження електронних листів використано скомпрометований обліковий запис електронної пошти, а інфраструктура управління розгорнута на легітимних, проте скомпрометованих ресурсах... Згаданий ZIP-архів містить одноіменний виконуваний файл із розширенням ".pif". Цей файл сконвертований з програмного коду, розробленого на мові програмування "Python". Національна команда реагування накіберінциденти класифікує його як шкідливий програмний засіб", - йдеться у повідомленні.
У Держспецзв'язку роз'яснили, що йдеться про розповсюдження шкідливої програми під назвою LAMEHUG, яка використовує один із різновидів штучного інтелекту з числа розмовних моделей.
"Програма, потрапляючи в комп’ютер, передбачає збір базової інформації про нього, здійснює рекурсивний пошук документів та копіює їх. З помірним рівнем впевненості таку активність асоціюють з діяльністю угруповання під назвою UAC-0001 (APT28), яке контролюється російськими спецслужбами", - розповіли в Держспецзв'язку.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні зафіксованоновий вид кібератак хакерів на державні органи. Для зламу програмного забезпечення та викрадення даних зловмисники використовують популярний месенджер Signal.
Фото: pixabay

