В Євроюсті повідомили про ліквідацію проросійської хакерської групи
Дванадцять країн разом з Європейським агентством співробітництва у сфері правосуддя (Євроюст) та Європейським поліцейським управлінням (Європол) ліквідували хакерське угруповання NoName057(16), яке відповідальне за численні DDoS-атаки, спрямовані на критично важливу інфраструктуру Європи.
Про це повідомили на сайті Євроюсту.
В ході операції було вимкнено ботнет хакерів, який використовував сотні комп’ютерних систем по всьому світу, та видано сім ордерів на арешт, зокрема проти головних організаторів кібергрупи, які мешкають у Росії.
Група NoName057(16) відкрито підтримувала РФ з початку її війни проти України. Хакери здійснили 14 атак у Німеччині, деякі з них тривали кілька днів і зачепили близько 230 організацій, включно з оборонними заводами, енергопостачальниками та держустановами.
Атаки також відбувалися по всій Європі під час виборів до Європарламенту. У Швеції було атаковано сайти державних органів і банків, а у Швейцарії — атаки відбулися кілька разів під час відеозвернення президента України Володимира Зеленського до спільного засідання парламенту у червні 2023 року та під час Саміту миру щодо України у червні 2024-го.
Остання атака кібергрупи була спрямована проти Нідерландів під час саміту НАТО, який відбувся наприкінці червня 2025 року.
Хакери залучили до проведення атак близько чотири тисячі користувачів, які завантажили шкідливе програмне забезпечення, що дозволяло їм брати участь у DDoS-атаках. Крім того, угруповання створило власний ботнет, використовуючи сотні серверів по всьому світу, що підвищувало потужність атак і завдавало більшої шкоди.
15 липня правоохоронці знешкодили понад сто серверів кібергрупи по всьому світу. Для збору доказів обшуки провели в Німеччині, Латвії, Іспанії, Італії, Чехії, Польщі та Франції. Крім того, влада проінформувала саму групу, а також 1100 її прихильників і 17 адміністраторів про вжиті заходи та кримінальну відповідальність, яку вони несуть за свої дії.
Серед іншого було видано сім міжнародних ордерів на арешт — шість з них видала Німеччина. Двоє підозрюваних вважаються головними організаторами діяльності угруповання NoName057(16).
У спецоперації брали участь Чехія, Естонія, Німеччина, Фінляндія, Франція, Латвія, Литва, Нідерланди, Іспанія, Швеція, Швейцарія та США.
Нагадаємо, угруповання NoName057(16) взяло на себе відповідальність за кібератаку на сайти держустанов Румунії в день голосування за президента в першому турі, 4 травня.
Фото: Unsplash
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.

