/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F44f3821cb028a14550b88f4c04ea5bc4.jpg)
У Росії декілька системних банків уже обговорюють допомогу від держави - Bloomberg
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bloomberg із посиланням на поінформованих чиновників й переглянуті документи.
Щонайменше керівники трьох банків, яких Банк Росії визначив як «системно важливих», розглянули можливість необхідності рекапіталізації протягом наступних 12 місяців.
Вони внутрішньо обговорювали, як вони порушуватимуть питання про фінансову допомогу перед центральним банком, якщо це стане необхідним.
Такий сценарій виникає через те, що їхня оцінка якості кредитних портфелів набагато гірша, ніж показують офіційні дані.
Поінформовані співрозмовники заявили, що будь-який запит на фінансову допомогу залежить від подальшого зростання обсягу проблемних кредитів протягом наступного року. Тим не менш, вони зазначили, що такі тематичні обговорення стають дедалі актуальнішими в усьому банківському секторі.
Зазначається, що на папері банківська система Росії перебуває у відносно хорошому стані - прибутки стабільні навіть на тлі зростання так званих непрацюючих кредитів компаніям та приватним особам, а ключова процентна ставка центрального банку знаходиться на майже рекордно високому рівні - 20%.
Офіційно рівень «проблемних кредитів» залишається значно нижчим за показники, зафіксовані під час попередніх фінансових криз у країні.
Однак сам центральний банк РФ порадив кредиторам зосередитися на реструктуризації кредитів, а не визнавати повний масштаб «проблемних кредитів».
Як повідомляв Укрінформ, співробітник американського Центру російських і євразійських досліджень Гарвардського університету, ексбанкір Крейг Кеннеді заявив, що загальні воєнні витрати Росії набагато перевищують бюджетні можливості РФ і можуть призвести до краху корпорацій та банків та вплинути на переговорні позиції Москви.

