/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F1bd164bacf76eaf907b2e78cd5ecb322.jpg)
Стиль життя на сході й заході Німеччини відобразився на пенсіях жінок
У Німеччині помітили чіткий поділ за розміром жіночих пенсій на сході та заході країни, що пов’язано з різними реаліями і стилем життя у Східній і Західній Німеччині у минулому.
Про це повідомляє Spiegel, пише "Європейська правда".
Prognos Institute і Німецька страхова асоціація (GDV) дослідили, що у німкень на сході Німеччини пенсії зазвичай вищі, аніж на заході країни.
Так, у західнонімецьких землях середня жіноча пенсія становить менше 1000 євро на місяць, тоді як у східних землях станом на 2023 рік – щонайменш 1100.
Різниця між пенсіями німкень у двох частинах країни становить в середньому 357 євро.
Причиною такої розбіжності називають те, що німкені із західних земель частіше брали довгі декрети для догляду за дітьми або працювали з неповною зайнятістю, щобб мати більше часу на родину, внаслідок чого їхні внески до солідарної системи були меншими.
Як наслідок, чоловічі пенсії у західнонімецьких землях бувають на дві третини вищими за жіночі, якщо жінка довгий час займалася лише родиною.
На відміну від жінок, розрив між середніми чоловічими пенсіями між сходом і заходом Німеччини коливається у межах лише двох десятків євро: на заході це 1430 євро, на сході – 1416.
Проте на додачу до цього існують також локальні тенденції, не пов’язані зі статтю – у деяких місцевостях пенсії є суттєво нижчими за озвучені середні цифри, тоді як в інших, де переважали високі заробітні плати, помітно вищими.
Так, наприклад, найвищі пенсії в усій Німеччині мають чоловіки з Рурського регіону – там вони сягають 1680 євро.
У Данії пенсійний вік до 2040 року збільшиться до 70 років.
Про підвищення пенсійного віку доводиться думати більшості країн Європи через демографічні тенденції.
Дослідження у ЄС показали, що близько 13% європейських пенсіонерів продовжують ходити на роботу після досягнення пенсійного віку, найчастіше їхньою мотивацією є або задоволення від роботи й активного способу життя, або фінансові потреби.

