Сенат США схвалив скорочення фінансування іноземної допомоги і суспільних медіа
Сенат США схвалив скорочення фінансування іноземної допомоги і суспільних медіа

Сенат США схвалив скорочення фінансування іноземної допомоги і суспільних медіа

Законопроєкт передбачає скорочення понад $9 млрд вже затвердженого Конгресом фінансування.

Сенат США схвалив скорочення федерального фінансування програм допомоги іноземним державам та суспільного мовлення на 9 мільярдів доларів. Про це повідомило видання The Guardian.

Документ ухвалили 51 голосом проти 48 на підтримку запиту президента Дональда Трампа.

Законопроєкт передбачає скорочення майже на 8 мільярдів доларів фінансування низки міжнародних програм, включаючи допомогу на розвиток, економічну підтримку, глобальні програми USAID у сфері охорони здоров'я та програми допомоги біженцям і жертвам міжнародних катастроф. Також передбачено скорочення фінансування Корпорації суспільного мовлення на понад 1 мільярд доларів.

Тепер законопроєкт передадуть до Палати представників.

Лідер республіканської більшості в Сенаті Джон Тьюн з Південної Дакоти назвав запит Трампа «невеликим, але важливим кроком до фіскального розсудливості».

Водночас демократи звинуватили республіканців у тому, що вони відмовилися від конституційного контролю Конгресу над федеральними витратами.

«Сьогодні республіканці в Сенаті за вказівкою Дональда Трампа перетворюють цю палату на покірну гумову печатку для виконавчої влади. Республіканці сповідують кредо: скорочуй, скорочуй, скорочуй зараз, а питання ставитимеш потім», — прокоментував Чак Шумер, лідер демократів у Сенаті, який представляє штат Нью-Йорк.

Двоє з 53 республіканців Сенату — Ліза Мурковскі з Аляски та Сьюзан Коллінз з штату Мен — приєдналися до демократів, проголосувавши проти законопроєкту. «Вам не потрібно потрошити всю Корпорацію суспільного мовлення», — сказала Мурковскі, виступаючи в Сенаті.

Вона також зазначила, що адміністрація Трампа не надала запевнень, що боротьба з такими хворобами, як малярія та поліомієліт, буде продовжена в усьому світі. Мурковскі закликала Конгрес відстоювати свою роль у прийнятті рішень про те, як витрачаються федеральні кошти.

На початку травня президент США Дональд Трамп підписав указ, спрямований на скорочення фінансування NPR і PBS. Адміністрація назвала видання «партійними» та «упередженими». Згідно з наказом, рада директорів Корпорації громадського мовлення (CPB), яка розподіляє фінансування, має внести зміни до правил фінансування до 30 червня 2025 року. Трамп також вимагає перевірки NPR і PBS на дотримання антидискримінаційного законодавства.

27 травня NPR і три громадські радіостанції в штаті Колорадо подали до федерального суду позов проти адміністрації Дональда Трампа у звʼязку з наказом президента, який заборонив використання коштів, виділених Конгресом для фінансування суспільних мовників.

У червні Білий дім офіційно звернувся до Конгресу з проханням скасувати 9,4 мільярда доларів уже затвердженого фінансування іноземної допомоги, NPR і PBS. У запиті йшлося про скасування 8,3 мільярда доларів фінансування іноземної допомоги від Держдепартаменту і USAID, а також 1,1 мільярда доларів від CPB.

Фото: Укрінформ

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader