Постачання боєприпасів до України, організоване Чехією, зростає — Reuters
Постачання боєприпасів до України, організоване Чехією, зростає — Reuters

Постачання боєприпасів до України, організоване Чехією, зростає — Reuters

Постачання боєприпасів до України, організоване Чехією, зростає — Reuters

Чехія зміцнює свою роль у міжнародній підтримці України, координуючи зростаючі постачання снарядів у співпраці з країнами НАТО та приватними виробниками.

Міністерство оборони Чехії повідомило сьогодні, 17 липня, що цього року кількість поставок артилерійських боєприпасів до України, організованих Чехією, зростає, що свідчить про довіру партнерів до урядової програми, яка поєднує пожертви від партнерів по НАТО з пропозиціями про продаж боєприпасів.

Оскільки минулого року Україна страждала від нестачі боєприпасів, чехи створили команду, яка разом з приватними компаніями шукала доступні запаси боєприпасів і нові виробничі потужності по всьому світу, пише Reuters.

Доступні партії боєприпасів пропонуються країнам-донорам, які самі обирають, що саме готові профінансувати.

Програма, що спирається на традиційні зв’язки Чехії в сфері торгівлі зброєю, стала ключовим міжнародним проєктом правоцентристського уряду на підтримку України у війні з Росією. Крім того, Чехія вже передала Україні важке озброєння та інші матеріали на сотні мільйонів євро.

Директор агентства міжнародного співробітництва AMOS при Міністерстві оборони Алеш Витечка заявив, що з початку цього року вже відправлено 850 тисяч снарядів, у тому числі 320 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 мм НАТО.

Для порівняння, протягом 2024 року загальна кількість склала 1,5 мільйона, включаючи 500 тисяч 155-мм снарядів. Андрій Бабіш, голова чеської опозиційної партії ANO, яка лідирує в опитуваннях громадської думки напередодні виборів у жовтні, пообіцяв скасувати цю ініціативу, якщо ANO повернеться до влади, заявивши в інтерв'ю Reuters цього тижня, що програма є надто дорогою і непрозорою.

Натомість Витечка відкинув критику ініціативи, заявивши, що вона є настільки прозорою, наскільки це дозволяють міркування безпеки.

За його словами, чітким доказом підтримки партнерів є зростання внесків у 2025 році. Пожертви цього року вже збільшились на 29% порівняно з усім 2024 роком. Серед донорів, які наростили фінансування, — Канада, Німеччина, Норвегія, Швеція, Нідерланди та Данія.

Він зазначив, що країни-донори самостійно визначають, які поставки та за якою ціною фінансувати, а пропозиції проходять аудит у кожній країні-донорі.

Чехія здебільшого виступає посередником, а минулого року уряд виділив близько 35 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів у чеського постачальника.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що його країна готова продовжити програму постачання важких боєприпасів Україні і в наступному році зважаючи на зусилля Європи щодо зміцнення підтримки Києва. За його словами, якщо на початку війни співвідношення артилерійських пострілів між Україною та Росією становило 1 до 10, то тепер — 1 до 2.
 
 

Джерело матеріала
loader
loader