Огризко: Стримане ставлення частини країн до збройної ініціативи Трампа - це прагматизм, а не зрада
Огризко: Стримане ставлення частини країн до збройної ініціативи Трампа - це прагматизм, а не зрада

Огризко: Стримане ставлення частини країн до збройної ініціативи Трампа - це прагматизм, а не зрада

Колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко вважає, що європейські лідери прагматично реагують на несподівану для них ініціативу Дональда Трампа, дбаючи насамперед про інтереси своїх виробників, і в цьому немає жодної «зради».
Про це дипломат заявив в ефірі свого Ютуб-каналу, передає Укрінформ.

Огризко зауважив, що для багатьох західноєвропейських лідерів ініціатива Трампа щодо закупівлі американської зброї виявилася сюрпризом. За його словами, у таких випадках треба було б підняти слухавку, розповісти про свою ідею і спитати про ставлення до неї.

«А якщо це сюрприз, якщо ти просто відкриваєш стрічку новин і там читаєш, що тобі запропонували фінансувати американську військову промисловість, то в будь-якого європейського лідера виникає питання: «Чекайте, а в мене ще є своя».

Саме в цьому я бачу причину того, що деякі європейські лідери доволі прохолодно до цього поставилися», - сказав ексглава МЗС.

За його словами, треба також брати до уваги, що деякі країни мають потенціал для виробництва тих видів озброєнь, які потрібні Україні, а деякі ні. У цьому контексті Огризко спрогнозував, що партнери України поділятися на дві групи – тих, хто закуповуватиме зброю, і тих, хто вироблятиме її і зароблятиме для своїх виробників.

«Але я не думаю, що це для нас є принципово важливим, головне – щоб було що отримувати. На це гроші європейці дають. Плюс давайте не забувати, що у нас в резерві ті самі 300 млрд російських грошей, які європейці ніяк не хочуть розблокувати. Тому я тут не вбачаю якоїсь зради, - це те, що, на мою думку, є цілком прагматичним», - зазначив дипломат.

Як повідомляв Reuters, принаймні для частини європейських союзників США оголошений президентом Дональдом Трампом план купівлі європейцями американської зброї для України став сюрпризом, невизначеність лишається і в питанні, хто саме постачатиме системи Patriot.

За даними видання Politico, Німеччина, Британія, країни Скандинавії та Нідерланди вже підтвердили готовність брати участь у схемі закупівель американської зброї для України. Франція не приєднається до цієї ініціативи.

Теги за темою
Україна Дональд Трамп Зброя
Джерело матеріала
loader
loader