/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd0b2ccad1b8d1e370c08b2159e4d6f0d.jpg)
Дистанційне навчання залишиться елементом освітнього процесу - Федоров
Пояснення щодо скасування наказу МОН № 1112 у Телеграмі оприлюднив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає Укрінформ.
"Учора анонсував ліквідацію Наказу Міносвіти № 1112 та розповів, що разом з депутатами шукатимемо шляхи, як повернути дітей до безпечного офлайн-навчання та подолати освітні втрати, спричинені COVID-19 і повномасштабною війною. Дистанційне навчання не скасовуватимуть. Безпека дітей — наш ключовий пріоритет. Ми живемо в умовах війни, тому дистанційне навчання залишиться елементом освітнього процесу. Якість дистанційки — пріоритет", - написав Федоров.
Він зазначив, що навчання в офлайн-форматі можливе лише за гарантій, що життю дітей нічого не загрожує.
Щодо скасування наказу МОН № 1112, який затверджує порядок та умови здобуття загальної середньої освіти в школах в умовах воєнного стану, Федоров зазначив, що громади, депутати протестують проти ймовірного закриття шкіл у прифронтових територіях, де в класах навчається дітей менше, ніж передбачено наказом.
"Саме через ці положення наказ № 1112 буде скасовано. Ми будуємо підземні школи та сучасні укриття, щоб діти могли навчатися офлайн безпечно за будь-яких умов. Продовжимо досягати нашої мети, враховуючи потреби й запити школярів, батьків та освітян", - написав Федоров.
Як повідомлялося, у межах політики "Школа офлайн" Міністерство освіти і науки затвердило наказ № 1112 "Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні" 7 серпня 2024 року.
Документ визначає умови для повернення якомога більшої кількості учнів до очного навчання за наявності укриттів та вимоги для функціонування дистанційних класів. Також наказ мав створити можливості для задоволення індивідуальних потреб учнів різних категорій: внутрішньо переміщених внаслідок війни, тих, що перебувають за кордоном, на ТОТ тощо.
Згідно наказу, з 1 вересня 2025 року школи мали повернутися до очної / змішаної освіти за умови наявності укриття в навчальному закладі, або на відстані не більше 500 метрів від нього, матеріально-технічного забезпечення, достатнього для організації змішаного навчання. Водночас для Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей рішення щодо виведення учнів на офлайн-навчання ухвалювалося радою оборони області або розпорядженням керівника ОВА, педрадою.
Водночас навчальний план дистанційних класів формувався за повною освітньою програмою, для учнів за кордоном — за скороченою освітньою програмою. Водночас учні на ТОТ мали змогу продовжити навчатися в дистанційних класах, якщо це дозволяє безпекова ситуація.

