Ефект чи ефективність? Фесенко оцінив доцільність ракетних ударів ЗСУ по Москві
Ефект чи ефективність? Фесенко оцінив доцільність ракетних ударів ЗСУ по Москві

Ефект чи ефективність? Фесенко оцінив доцільність ракетних ударів ЗСУ по Москві

Росії можна влаштувати авіаційний колапс, заблокувавши московські аеропорти

Маючи далекобійні американські ракети типу Tomahawk чи AGM-158 JASSM, Україна може завдавати ударів по Москві та Санкт-Петербургу. Це буде ефектно, однак неефективно, оскільки обидві російські столиці прикриває глибоко ешелонована система ППО.

Про це в інтерв’ю YouTube-каналу Telegraf UA розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. Він пояснив, чому не бачить доцільності в таких ударах.

За його словами, галасу буде багато, а реальні наслідки ворог майже не відчує або будуть негативні наслідки для нас.

— Над тактикою далекобійних ударів по Росії нам треба думати, які цілі є найбільш важливими, які можуть впливати на послаблення російського воєнного потенціалу і взагалі можуть вплинути на подальший хід війни, — каже політичний експерт.

На його думку, слід завдати ударів ОЕЗ "Алабуга" в Татарстані, де росіяни нарощують виробництво ударних дронів типу "шахед", які атакують Україну.

— Оскільки для нас це серйозна проблема — масовані удари по цьому заводу точно мають значення. Точкові удари (один-три дрони) нічого не дадуть. Треба діяти, як росіяни, коли масовані удари, не менш як 100 дронів по одному об'єкту, хоча б частина дронів влучить в ціль, — вважає політолог.

За його словами, ворог не зможе відбити концентрований і комбінований удар.

Ще одним кроком може стати блокування роботи московських аеропортів.

— Це "Шереметьєво-1, -2" й інші аеропорти. Якщо внаслідок регулярних ударів вони не будуть працювати, трошки попрацюють і знову дві-три доби не працюють, — це викличе авіаційний колапс в Росії. Це викличе серйозні проблеми і вплине на громадську думку, — вважає голова "Пенти".

На його думку, удари по російських НПЗ також можуть бути критично важливими для Росії.

— Безумовно, [треба бити] по комунікації, по російських тилах, ближніх тилах, по командних пунктах, які забезпечують керівництво військовими діями в Україні і так далі. Я думаю, що військові і наша розвідка краще можуть визначити, які цілі є найбільш важливими і удари по яких можуть дати найбільший ефект, — наголосив політолог.

Просто нам треба обирати або ефектність, або ефективність. Іноді буває і ефектно, і ефективно, — як спецоперація "Павутина. При виборі цілей ударів по Росії, думаю, точно так само треба робити. Москва чи Петербург — це ефектно, безумовно. А от ефективність і головне наслідки, оце запитання, — підсумував Володимир Фесенко.

Нагадаємо, раніше він назвав "Телеграфу" дієвий спосіб, як змінити думку росіян про війну в Україні.

Теги за темою
Москва
Джерело матеріала
loader
loader