У США розпочався безпрецедентний судовий процес проти нинішніх і колишніх топменеджерів Meta (раніше — Facebook), яких акціонери звинувачують у свідомому ігноруванні своїх обовʼязків..
Про це 16 липня повідомляє Reuters.
Позивачами у справі виступають акціонери, здебільшого профспілкові пенсійні фонди. Вони вимагають від 11 відповідачів компенсації понад 8 мільярдів доларів, які компанія сплатила у вигляді штрафів і юридичних витрат. Серед обвинувачених — сам Цукерберг, колишня операційна директорка Шеріл Сендберг, венчурний інвестор Марк Андрессен, Пітер Тіль і Рід Хастінгс. Meta як компанія у справі не фігурує.
Позов стосується подій довкола витоку даних мільйонів користувачів Facebook до політичної компанії Cambridge Analytica, яка працювала на кампанію Дональда Трампа у 2016 році. Справу розглядають як один із перших прикладів позову за так званою нормою Caremark — юридично складного механізму у корпоративному праві штату Делавер, що передбачає відповідальність за недогляд ради директорів.
Очікується, що суддя винесе рішення про відповідальність і можливі збитки після завершення слухань 25 липня.
Meta утрималась від коментарів, але нагадала, що з 2019 року інвестувала мільярди доларів у посилення захисту приватності користувачів.
Нагадаємо, перші судові позови з'явилися майже десять років тому, а у 2018 році у Канаді розпочалося розслідування щодо ймовірного зловживання персональними даними користувачів Facebook компанією Cambridge Analytica. Згідно із заявою Facebook, професор психології Кембриджського університету Олександр Коган створив на платформі соцмережі додаток "This is your digital life", який запитував у користувача дозвіл на доступ до особистої інформації. Згодом зібрані таким чином дані користувачів були передані третім особам.
Засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytica, яка працювала над кампанією президента США Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі та некоректно скористалася особистими даними користувачів.