/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F49e8ab8842aa86462180f63ccc37a59c.png)
Приховані ризики: чому деякі предмети псуються у пластикових контейнерах
Пластикові контейнери / © Фото з відкритих джерел
Пластикові контейнери здаються ідеальним рішенням для зберігання. Та для деяких предметів вони можуть бути шкідливими.
Про це пише Southern Living.
Що не можна зберігати в пластику?
-
Жирна, масляна або солодка їжа. За словами експертів, продукти з високим вмістом жиру чи олії можуть з часом розщеплювати пластик, що підвищує ризик забруднення їжі хімічними речовинами. Наприклад, лазанью чи інші жирні страви краще зберігати у скляних контейнерах, оскільки жир може вбирати більше хімічних речовин з пластику, ніж інші продукти.
-
Книги. Зберігати книги в пластикових контейнерах — погана ідея, особливо в приміщеннях з підвищеною вологістю. Якщо утримується волога, це може призвести до деформації сторінок або появи плісняви, що з часом зіпсує книги. Для книжок краще обирати сухі, добре провітрювані місця або контейнери зі спеціальними вкладками.
-
Шкіряні вироби. Гаманці, сумки, взуття та інші вироби з натуральної шкіри не варто довго зберігати в пластику. За умов підвищеної вологості шкіра псується, вкривається пліснявою, грибком або тріскається. Якщо іншого виходу немає, обов’язково додавайте всередину контейнера пакетики з силікагелем.
-
Фотографії. Цінні фотографії дуже чутливі до вологості й перепадів температури. Пластикові контейнери можуть спричинити їх вицвітання, склеювання або пошкодження від тепла. Для фото краще використовувати спеціальні архівні бокси або альбоми.
-
Свічки. Свічки можна зберігати в пластикових контейнерах лише в прохолодних і сухих місцях. В іншому разі є ризик їхнього плавлення або деформації від тепла чи сонячного світла, що зіпсує їхній вигляд і форму.

