САП відкрила кримінальне провадження проти в.о. віцепремє'рки Стефанішиної
САП відкрила кримінальне провадження проти в.о. віцепремє'рки Стефанішиної

САП відкрила кримінальне провадження проти в.о. віцепремє'рки Стефанішиної

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо в. о. віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної

Зміст

Про це повідомило НАБУ у відповідь на запит нардепа Олексія Гончаренка, а також розповіла речниця САП Ольга Постолюк у коментарі hromadske.

За словами Постолюк, САП розпочала провадження за фактами, викладеними в матеріалі "Української правди". Наразі про підозру у вказаному кримінальному провадженні ще нікому не повідомили. Досудове розслідування триває.

Як зазначив Гончаренко, кримінальне провадження відкрили 11 червня. Досудове розслідування проводять детективи НАБУ.

Справу відкрили за зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки — ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України. Ця стаття передбачає позбавлення волі від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від 500 до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Що передувало? 

На початку червня журналісти "Української правди" виявили, що компанія, яка у 2025 році отримала в управління знаковий Будинок профспілок у центрі Києва, має прямий зв’язок із колишнім чоловіком віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної – Андрієм Рождественським.

Хоча Стефанішина офіційно розлучена з Рождественським із 2017 року, розслідування показало, що їхні зв’язки збереглися:

  • він регулярно присутній на її офіційних заходах, навіть за кордоном;
  • компанії, пов’язані з ним, отримали вже щонайменше чотири великі об’єкти арештованого майна від АРМА;
  • формально він не є власником цих компаній, але журналісти простежили бізнес-зв’язки та участь його найближчого оточення у структурі власності.

Передача такого майна викликає запитання, адже Будинок профспілок – стратегічна будівля у центрі столиці, і рішення про його управління приймалося непрозоро.

Суть підозри в тому, що колишній чоловік високопосадовиці, попри формальне розлучення, може мати вплив на ухвалення рішень і користуватися близькістю до неї, щоб отримувати вигідні активи.

Згодом Ольга Стефанішина заявила, що не має жодного відношення до діяльності ексчоловіка, який фігурує у розслідуванні про можливу корупцію у Національному агентстві з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). 

Теги за темою
Україна Новини Кримінал
Джерело матеріала
loader
loader