На закупівлю дронів бригади, полки і батальйони за пів року отримали близько ₴13 мільярдів - Паліса
На закупівлю дронів бригади, полки і батальйони за пів року отримали близько ₴13 мільярдів - Паліса

На закупівлю дронів бригади, полки і батальйони за пів року отримали близько ₴13 мільярдів - Паліса

Програма, за якою бригади, полки і батальйони отримують кошти на закупівлю дронів, діє вже пів року, на сьогодні на неї виділено близько 13 мільярдів гривень.

Про це у блозі для Укрінформу повідомив заступник керівника Офісу Президента полковник ЗСУ Павло Паліса.

«З грудня 2024 року підрозділи почали отримувати щомісячні кошти: 27 мільйонів гривень для бригад, 14–16 мільйонів гривень для полків і 5–6 мільйонів для окремих батальйонів залежно від інтенсивності бойових дій на їхніх ділянках. Нині до програми залучені також артилерійські бригади, які отримують по 5 мільйонів гривень щомісяця. Всі 100% бойових підрозділів ЗСУберуть участь у програмі», - поінформував Паліса.

За його словами, за ці кошти можна купити «мавіки», FPV, дрони-«бомбери», системи РЕБ та наземні роботизовані комплекси – все те, що є основним «видатковим» матеріалом технологічної війни.

«Цій програмі вже пів року, і станом на сьогодні на неї виділено вже близько 13 мільярдів гривень», - наголосив заступник керівника ОП.

Він зазначив, що відразу після впровадження програми відчутно зросла ефективність бригад.

«Сумарно за березень загалом по ЗСУ було завдано на 40% більше уражень, аніж у листопаді», - зауважив Паліса.

На його думку, слід продовжувати децентралізацію армійських закупівель, через те, що командири на місцях краще бачать, що потрібно саме зараз, і можуть вирішити це швидко та ефективно.

«Така система дає підрозділам змогу оперативно покривати свої потреби та економити бюджетні кошти. Адже після впровадження програми децентралізації бригади почали вчитися працювати з великими коштами самостійно: освоювати державні закупівлі, тендерні процедури, спеціалізовані електронні майданчики та ін. Це створило конкуренцію між постачальниками та дозволило купувати дрони – ті ж «мавіки» – за дуже вигідними цінами та економити державні кошти», - зазначив Паліса.

Він додав, що унікальним українським підходом уже зацікавилися представники країн ЄС та НАТО.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський під час представлення внутрішнього Плану стійкості України у Верховній Раді 19 листопада 2024 року заявив, що бригадам треба більше власних коштів на дрони, і спрогнозував зростання прямого фінансування на ці потреби. За його словами, на найбільш гарячих ділянках фронту близько 90% ворожої техніки знищується завдяки дронам, до того ж FPV й інші дрони фактично компенсують дефіцит артилерії.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader