/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fa9fb8ee1f87eb734e5e94250c2b6040e.jpg)
Хаос, безсонні ночі та стрес: колишній інженер OpenAI розповів про роботу в компанії
Що ховається за успіхом ChatGPT?
Кельвін Френч-Оуен, інженер, який нещодавно звільнився з OpenAI, опублікував розповідь про свій досвід роботи в компанії. Він одразу зазначив, що його звільнення не пов'язане з внутрішніми конфліктами – він просто вирішив повернутися до заснування власних стартапів, адже раніше був співзасновником успішної компанії Segment, яку продали за 3,2 мільярда доларів, пише 24 Канал.
За рік його роботи штат OpenAI зріс з 1000 до 3000 людей. Таке стрімке масштабування, за словами інженера, спричинило справжній хаос: процеси комунікації, звітності, розробки продуктів та найму персоналу просто не встигали адаптуватися.
Попри величезні розміри, OpenAI досі зберігає атмосферу невеликого стартапу, де панує дух "рухайся швидко і ламай все", подібний до раннього Facebook. Співробітники мають значну свободу дій, що дозволяє запускати проєкти без зайвої бюрократії. Однак це має і зворотний бік – різні команди часто дублюють роботу одна одної. Наприклад, Френч-Оуен бачив щонайменше шість різних версій бібліотек для керування чергами.
Якість коду також буває різною. Поряд з досвідченими інженерами, які перешли з Google, працюють нещодавні випускники університетів, що перетворює центральне сховище коду на "звалище". Це призводить до частих збоїв. Водночас Френч-Оуен розповів, як його команда всього за сім тижнів майже без сну створила й запустила ШІ-асистента Codex, який миттєво набув популярності.
Компанія дуже ретельно ставиться до витоків інформації, створюючи культуру секретності.
OpenAI – це дуже засекречене місце. Я не міг нікому детально розповісти, над чим працюю. У Slack є кілька робочих просторів з різними дозволами. Показники доходів та витрат ретельніше захищені,
– пише інженер.
Водночас вона надзвичайно чутлива до громадської думки, особливо в соцмережі X. За словами інженера, один із його друзів жартував, що "компанія працює на настроях твіттеру". Якщо ви напишете щось вірусне, пов’язане з OpenAI, є велика ймовірність, що хтось прочитає про це та розгляне це.
Безпека
Найбільшою хибною думкою про OpenAI Френч-Оуен вважає уявлення про недостатню увагу до безпеки. Він пояснив, що всередині компанії зосереджені на практичних ризиках, таких як мова ворожнечі, зловживання, політичні маніпуляції та створення біологічної зброї, а не лише на теоретичних загрозах для людства. В OpenAI усвідомлюють, що ставки надзвичайно високі, адже їхніми продуктами користуються сотні мільйонів людей.
Однак разом із тим він каже, що часто бачив у пресі інформацію, про яку не оголошували внутрішньо, і вона його часом навіть шокувала. Це означає, що працівники самі не знають всього, що відбувається в компанії. Найбільші претензії щодо нехтування безпекою завжди надходили від найвищого керівництва, які, очевидно, володіли найпотаємнішими деталями. Наприклад, зі звинуваченнями на адресу Сема Альтмана та компанії виступала одна з директорок, а також членкиня Ради директорів Гелен Тонер. Є також інформація, що подібні речі говорив Ілля Суцкевер, співзасновник і колишній головний науковий співробітник OpenAI. Нарешті, засновники Anthropic, які раніше працювали в OpenAI, також звертали увагу на недостатню безпеку при розробці, тому в своїй компанії вони зробили на цьому особливий акцент.

