Європарламент визначив пріоритети нового бюджету ЄС
Європарламент визначив пріоритети нового бюджету ЄС

Європарламент визначив пріоритети нового бюджету ЄС

Європейський парламент вважає, що безпека та конкурентоспроможність мають стати новими пріоритетами нового багаторічного фінансового рамкового плану ЄС на період після 2027 року. При цьому необхідно зберегти підтримку спільної сільськогосподарської політики та політики згуртованості.

Про це заявив доповідач Європарламенту Зігфрід Мурешан з Європейської народної партії на пресконференції у Брюсселі, за день до того, як Єврокомісія має оголосити свою пропозицію щодо нового багаторічного бюджету, повідомляє Укрінформ.

"Ми усвідомлюємо, що Європейський Союз розвивається. Європейський Союз має нові пріоритети, і саме тому для бюджету на наступні сім років ми визначаємо безпеку та оборону з одного боку, а конкурентоспроможність з іншого боку як нові пріоритети", — заявив доповідач.

У сфері оборони загальні фінансові рамки, прийняті до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, становили близько 1,2 відсотка багаторічного бюджету. "Цього недостатньо. Ми очікуємо значного збільшення витрат на безпеку та оборону для кращого захисту громадян", — зазначив Мурешан.

Європарламент виступає за амбітний європейський бюджет і категорично відкидає спроби його "ренаціоналізації".

"Ми відкидатимемо будь-які спроби Єврокомісії перетворити бюджет ЄС на банкомат для 27 різних національних інтересів", — підкреслив євродепутат.

Законодавці також відкинули "максималістську" ідею запровадження "єдиних національних планів", що може зашкодити традиційним пріоритетам ЄС.

"Ось чому Європейський парламент вимагає, щоб спільна сільськогосподарська політика та політика згуртованості залишалися окремими пріоритетами з окремими бюджетами та окремою правовою базою", — сказав доповідач.

З огляду на появу нових пріоритетів, розмір нового багаторічного фінансового рамкового плану неминуче буде більшим, що може стати одним із найбільш спірних питань під час майбутніх обговорень.

"Ми усвідомлюємо складну ситуацію багатьох держав-членів і вважаємо, що збільшення бюджету має бути дуже добре обґрунтованим та розумним у пропорціях", — зазначив Мурешан.

Він додав, що ЄС має переконати держави-члени у тому, що збільшення внесків до бюджету принесе їм більшу віддачу через реалізацію європейських проєктів, які жодна країна не може виконати самостійно.

Окремо депутат відзначив важливість спрощення та гнучкості при розробці нового бюджету, а також необхідність дотримання верховенства права всіма державами-членами, які використовуватимуть кошти з нового багаторічного бюджету.

Теги за темою
Євросоюз Європарламент
Джерело матеріала
loader