Побачили ці плями на кабачках — одразу дійте. Як боротися з небезпечним захворюванням на грядці
Побачили ці плями на кабачках — одразу дійте. Як боротися з небезпечним захворюванням на грядці

Побачили ці плями на кабачках — одразу дійте. Як боротися з небезпечним захворюванням на грядці

Вилікувати рослину від захворювання, на жаль, не вдасться

Кабачки — одні з найулюбленіших і найневибагливіших овочів на дачних грядках. Але щоб вони радували щедрим урожаєм, важливо захищати рослини від хвороб та шкідливих комах. І вчасно реагувати на тривожні ознаки, зокрема, появу дивних плям.

Виявляється, урожай багатьох овочів, зокрема кабачків, може опинитися під загрозою через вірусну мозаїку. Це одне з найнебезпечніших захворювань на грядці.

Одна з учасниць спільноти "Пан Томат" у Facebook поділилася фотографією своїх кабачків та поцікавилася, що не так із її плодами. І в коментарях користувачі відзначили, що це вірус мозаїки й він, на жаль, не піддається лікуванню.

"Вірусне захворювання, яке не лікується. Тільки профілактика та підбір стійких гібридів", — відповіли у коментарях.

На знімку видно, що кабачок покритий точковими вкрапленнями, часто вони жовто-зеленого або білястого відтінку. А на самих листках видно жовтизну по краях і між прожилками.

Вірусна мозаїка на кабачках

Зазначимо, що це захворювання може вражати як кабачки, так й огірки, буряки, томати, баклажани, перець. І причина може бути у спекотній погоді, тому що велика температура повітря стимулює розвиток вірусу.

Хвороби кабачків

На жаль, вилікувати рослину від вірусу мозаїки неможливо, якщо ви побачили уражені плоди, кущі потрібно вирвати з корінням, зачекати на їх повне висихання і потім спалити.

Чому на кабачках з’явилися плями

Але можна запобігти хворобі, якщо вчасно реагувати на "тривожні" сигнали. Насамперед звертайте увагу на листя на молодому прирості. Якщо вони скручуються та світлішають, а самі плоди практично зовсім не розвиваються – це перша ознака захворювання.

Але найголовніша ознака — це плями та деформація плоду. Проте реагувати на нього вже пізно, рослину не врятувати, потрібно вживати термінових заходів та позбутися її, щоб захворювання не перейшло на інші культури.

Теги за темою
Хвороба
Джерело матеріала
loader