На фоні рішення США щодо зброї Європа має зберігати власний темп підтримки України - глава МЗС Чехії
На фоні рішення США щодо зброї Європа має зберігати власний темп підтримки України - глава МЗС Чехії

На фоні рішення США щодо зброї Європа має зберігати власний темп підтримки України - глава МЗС Чехії

Риторика Вашингтона щодо надання зброї Україні та тиску на Росію надає оптимізму, але Європа не повинна збавляти темпів підтримки України й посилення санкцій проти країни-агресора.

Про це заявив міністр закордонних справ Чеської Республіки Ян Ліпавський на полях зустрічі глав МЗС країн ЄС у Брюсселі 15 липня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це рух у дуже позитивному напрямку… З іншого боку, допоки ця зброя не буде в Україні та не буде боронити Україну та Європу, допоки подальші американські санкції не будуть запроваджені, все це залишається в площині дискусії», - сказав дипломат.

Ліпавський назвав важливим, щоб сама Європа змогла втримати власний темп у військовій підтримці України та збільшенні власних оборонних витрат і продовжені санкційного тиску. Глава МЗС Чехії активно виступає за ухвалення 18-го санкційного пакету та сподівається, що Словаччина незабаром припинить його блокувати.

Перед тим Ліпавський у дописі в соцмережі Х написав, що Росія за Путіна котиться у прірву, і не лише через санкції, а й через власну жадібність.

«Третина федерального бюджету йде на фінансування війни, а цього року Кремль збільшив військові витрати ще на 8,6 мільярда євро. Путін веде країну до економічної руїни лише для того, щоб зберегти свою владу», - написав міністр.

Він наголосив на клептократичному характері путінської держави, що живе за рахунок пограбування.

«З лютого 2022 року вона конфіскувала ресурси у 500 компаній на суму щонайменше 25,6 мільярда євро, тягнеться до залишків державних резервів і розпродає те, що залишилося. І все це лише для того, щоб продовжувати вести руйнівну війну», - написав Ліпавський.

Він навів такі дані на підтвердження руйнування економіки Путіна: нафта заробляє менше, ніж очікував Кремль, а резерви швидко зникають. Дефіцит бюджету досяг 1,7% ВВП (40 мільярдів євро) у червні 2025 року. Тому Кремль шукає гроші, продаючи державні акції за кордоном. Таким чином Росія фінансує війну, яку відмовляється зупиняти.

Як повідомлялось, країни ЄС досі не ухвалили 18-й пакет санкцій, цього разу через позицію Словаччини. Висока представниця ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас заявила, що очікує політичної угоди щодо 18-го пакету санкцій вже сьогодні, 15 липня.

Теги за темою
Україна США Зброя МЗС України Європа Чехія
Джерело матеріала
loader
loader