/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F6c4cf046d7ed7c447778ee37bf89d5ab.jpg)
Імпорт електроенергії в Україну різко зріс: причини
Імпорт електроенергії в Україну за другий робочий тиждень липня (7–11 липня) зріс удвічі порівняно з попереднім тижнем і склав 44 тис. МВт·год. Водночас обсяги експорту скоротилися до 32,2 тис. МВт·год.
Про це свідчать дані моніторингу ExPro.
Найбільші обсяги імпорту фіксуються у вечірні години пікового навантаження, коли потреба в електроенергії досягає максимуму.
"Це свідчить про критичну роль перетинів з ЄС у балансуванні системи, особливо на тлі обмежених резервів маневрової генерації", — коментують експерти.
Наразі імпорт у пікові години може перевищувати 1 ГВт, що є вагомим внеском у забезпечення стабільності енергосистеми України. В поточних умовах імпорт знову стає важливою складовою для енергосистеми у години пікового споживання.
Зростання залежності від імпорту пов'язане з обмеженими можливостями власної генерації України після систематичних російських атак по енергетичній інфраструктурі. Європейські сусіди допомагають покривати дефіцит електроенергії, особливо в години найвищого навантаження.
Експерти зазначають, що потреба у довгостроковому прогнозованому імпорті ставить на порядок денний розвиток аукціонів на доступ до міждержавного перетину, що дозволить більш ефективно планувати постачання електроенергії з країн ЄС.

