ЄС викликав представників соцмережі X поговорити про Grok після антисемітських заяв чатбота
ЄС викликав представників соцмережі X поговорити про Grok після антисемітських заяв чатбота

ЄС викликав представників соцмережі X поговорити про Grok після антисемітських заяв чатбота

Минулого тижня представники європейських країн та законодавці звернулися до Єврокомісії з вимогою посилити контроль за платформою.

Європейська комісія запросила представників соціальної мережі X на зустріч, щоб обговорити її чатбот на базі штучного інтелекту Grok після низки згенерованих ним антисемітських заяв. Про це пише Politico. 

Минулого тижня представники європейських країн та законодавці звернулися до Єврокомісії з вимогою посилити контроль за платформою після того, як чатбот стверджував, що нацистський лідер Адольф Гітлер є найкраще підготовленою людиною для боротьби з так званою «ненавистю до білих».

Міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Ґавковський сказав, що уряд розглядає можливість заборони соцмережі X та звернувся до Єврокомісії з проханням вжити заходів. Це сталося після того, як чатбот Grok називав прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска «чортовим зрадником» та «рудою повією» у відповідь на запити польських користувачів.

Компанія X раніше повідомила, що вже видалила суперечливі публікації, підкресливши, що проблема не пов’язана з основною мовною моделлю чатбота. Водночас речник Єврокомісії Томас Реньє  сказав, що виконавчий орган ЄС запросив Х на «технічну зустріч» щодо Grok.

Politico пише, що соцмережа X має статус «дуже великої онлайн-платформи» відповідно до Акта ЄС про цифрові послуги. Це означає, що вона повинна дотримуватися суворих вимог прозорості.

Видання нагадує, що соцмережа X вже перебуває під розслідуванням за кількома напрямками через порушення Закону про цифрові послуги, зокрема через поширення нелегального контенту.

Раніше в Туреччині суд заблокував доступ до частини контенту чатбота на основі штучного інтелекту Grok, оскільки відповіді чатбота нібито містили образи на адресу президента Реджепа Тайїпа Ердогана та релігійних цінностей.

Нагадаємо, нещодавно американський стартап xAI, заснований мільярдером Ілоном Маском, представив оновлення для свого чатбота на основі штучного інтелекту — Grok.  До цього ІлонМаск заявив, що внесе зміни в роботу Grok після того, як чатбот відмовився підтримати популярну серед ультраправих версію щодо політичного підґрунтя подвійного вбивства в Міннесоті.

The Verge повідомило, що серед внесених змін, які були опубліковані на GitHub, Grok отримав вказівку припускати, що «суб'єктивні погляди, отримані зі ЗМІ, є упередженими», і «відповідь не повинна ухилятися від політично некоректних тверджень, якщо вони добре обґрунтовані». Після релізу оновлення деякі відповіді Grok викликали суперечки в мережі.

До оновлення бот також викликав дискусії через те, що, за деякими повідомленнями, тимчасово цензурував критичні згадки про самого Ілона Маска та президента США Дональда Трампа, а також згадував про «геноцид білих» і ставив під сумнів історичні дані про Голокост.

Фото: BussinessStandart


ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Євросоюз Єврокомісія
Джерело матеріала
loader
loader