/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F2ff17453f8e53afc0d6ac3c4c0c838b6.jpg)
Чим засіяти грядку після часнику, щоб земля стала пухкою та родючою: найкращі варіанти
Що посіяти на грядці після часнику / © Фото з відкритих джерел
Після збирання врожаю часнику саме час потурбуватись про майбутню родючість ґрунту. Щоб земля не виснажувалась, а навпаки, ставала пухкішою, багатшою на поживні речовини та захищеною від бур’янів і шкідників, варто посіяти корисні культури.
Навіщо засівати грядку після збору урожаю
-
Відновлюється структура та мікрофлора ґрунту.
-
Зменшується кількість хвороб і шкідників.
-
Покращується вологоємність та аерація.
-
Земля збагачується природними добривами.
-
Переривається життєвий цикл бур’янів.
Чим засіяти грядку після часнику, щоб покращити якість ґрунту
-
Біла гірчиця швидко проростає та пригнічує бур’яни, знезаражує ґрунт і зменшує ризик грибкових хвороб. Також цей сидерат розпушує землю завдяки своїй потужній кореневій системі. Сіяти треба відразу після збирання часнику, а скошувати найкраще через 30–40 днів.
-
Фацелія — це один із найкращих сидератів для виснаженого ґрунту. Рослина приваблює бджіл та покращує структуру землі. Фацелію можна сіяти після збору будь-яких культур. Можна висівати навіть у серпні, ростиме до перших заморозків.
-
Люпин. Бобові культури збагачують землю азотом, покращують родючість природним шляхом і добре ростуть на суглинках і піщаних ґрунтах. Також можна сіяти горох чи квасолю, вони чудово підходять для підготовки ділянки до посадки капусти чи томатів.
-
Жито й овес створюють щільну зелену масу, перешкоджають росту бур’янів і сприяють утворенню гумусу. Найкраще висівати ці сидерати у серпні-вересні, а скошувати вже навесні.

