/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F450%2Fb067694d3a83c4e7257a8fd64dd490e0.jpg)
Протягом тижня рятувальники ДСНС ліквідували на Харківщині понад 180 пожеж в екосистемах
За сім днів рятувальники ДСНС ліквідували 181 пожежу в природних екосистемах. Вогнем знищено 220 га сухої рослинності. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Харківської ОВА повідомив начальник ГУ ДСНС у Харківській області Артем Астахов.
Наймасштабніші з них — лісові пожежі. Зокрема:
- у Борівському лісництві поблизу села Підлиман Ізюмського району горіла хвойна підстилка на площі понад 66 га;
- у Петрівському лісництві поблизу села Рудневе Ізюмського району — 30 га;
- у Старовірівському лісництві поблизу села Миколаївка Берестинського району — 59 га лісу та 20 га чагарників.
«Шановні громадяни! Нагадую, що за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, спалювання стерні, сухої рослинності чи її залишків чинним законодавством передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Не провокуйте виникнення пожеж в екосистемах!» — наголосив Артем Астахов.
Також протягом тижня підрозділи ДСНС ліквідували 45 пожеж, спричинених ворожими обстрілами, у Харківському, Чугуївському, Куп’янському, Богодухівському, Берестинському, Ізюмському, Лозівському районах області та в місті Харкові. Росіяни застосовували ударні БпЛА, реактивну артилерію та авіацію. Внаслідок атак загинула одна людина, 93 — постраждали, серед них 12 дітей. Пошкоджено багатоквартирні та приватні житлові будинки, торгівельні об’єкти, дитячий садок, стоматологічну поліклініку, пологовий будинок, гаражі та об’єкти інфраструктури.
Крім того, внаслідок обстрілів сталися масштабні пожежі на пшеничних полях. Протягом тижня зафіксовано 18 таких випадків, з яких 10 — безпосередньо спричинені ударами з боку ворожих військ. Вогнем знищено понад 432 га пшениці на корені.
Упродовж тижня піротехнічні підрозділи здійснили 378 виїздів і знешкодили 667 вибухонебезпечних предметів. Наразі в області працюють 52 піротехнічні розрахунки, 291 сапер і 157 одиниць техніки. Від початку повномасштабного вторгнення на Харківщині виявлено та знищено 124 832 ВНП.
За останні сім днів зафіксовано один випадок підриву цивільної особи. У селі Довгеньке Оскільської громади Ізюмського району 8 липня постраждав чоловік 1998 року народження, який наступив на невідомий вибухонебезпечний предмет. Його з численними травмами госпіталізовано. Обставини події з’ясовують правоохоронці.
Загалом від початку бойових дій через підриви на ВНП загинули 105 цивільних осіб, ще 308 — зазнали поранень.
«Звертаю увагу на високий ступінь мінної небезпеки на Харківщині, особливо на деокупованих територіях. Будьте обережні, дотримуйтесь правил безпеки. У разі виявлення підозрілих предметів одразу повідомляйте за телефонами 101, 102 або 112», — наголосив Артем Астахов.
У ліквідації наслідків негоди, що ввечері 12 липня накрила Харківщину, було залучено понад 200 рятувальників і 70 одиниць техніки. Буревій спричинив значні руйнування: сотні повалених дерев, обірвані лінії електропередач, пошкоджені автівки, дахи житлових будинків і об’єкти інфраструктури. Загинула одна людина, ще п’ятеро — постраждали, серед них одна дитина.
Крім того, протягом тижня зафіксовано три випадки загибелі людей на водних об’єктах. У селі Антонівка Берестинського району, сьомого липня, рятувальники дістали з води тіло чоловіка 1954 року народження.
У ставку села Зоряне того ж району, десятого липня, місцеві жителі виявили тіло 15-річного підлітка. У селі Пільна Чугуївського району, дванадцятого липня, рятувальники вилучили зі ставка тіло чоловіка 1965 року народження.
«Нагадаю, що рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС Харківської області та Харківської міської ради на всій території Харківщини купання у водних об’єктах заборонено. Шановні громадяни! Закликаю утриматися від відвідування водойм, особливо там, де велися бойові дії. Не залишайте дітей без нагляду поблизу води, не дозволяйте їм купатися у непристосованих місцях», — підкреслив Артем Астахов.
Триває обов’язкова евакуація з населених пунктів Куп’янського та Ізюмського районів. Загалом евакуйовано 30 538 осіб, серед них — 2 548 дітей та 305 маломобільних осіб.

