Через дефіцит пороху: на Одещині вирощують бавовник, що може змінити оборонну політику України
Через дефіцит пороху: на Одещині вирощують бавовник, що може змінити оборонну політику України

Через дефіцит пороху: на Одещині вирощують бавовник, що може змінити оборонну політику України

У Бессарабії рясно квітне поруч із гранатом та інжиром бавовник: універсальна рослина, що родом із Центральної Америки, чудово прижилася на півдні України. Різноманітні сфери застосування бавовника можуть змінити як аграрну, так і оборонну сферу країни, особливо в умовах дефіциту пороху.

Волокна бавовника застосовуються для виробництва тканин, вати, картону та навіть лакофарбової продукції. Однак в умовах повномасштабної війни Росії проти України найціннішою від вирощування бавовника є нітроцелюлоза, що є основою у виробництві пороху. Про це розповіли у ТСН.

Орієнтовно 7 тисяч снарядів щоденно на полі бою використовують українські артилеристи: кожен із них потребує 12 кілограмів пороху. І військовим потрібен якісний порох.

Дефіцит пороху став глобальною світовою проблемою: лідерами з виробництва стали саме ті країни та підприємства, що успішно вирощують бавовник. Інші ж стоять у черзі за сировиною, тож український агросектор вирішив діяти

Як на Одещині вирощують бавовник

Getty Images | збір бавовника

Клімат України останнім часом зазнав вагомих змін, що дозволив бавовнику повернутися на південь, у степи Бессарабії. Однак лише два роки тому про бавовник люди знали лише з інтернет-джерел чи книг, оскільки колись цю культуру у нас вирощували доволі масово. Все змінилося через те, що бавовник потребував багато робочої сили.

"Зі зміною клімату бавовник — це наше майбутнє", — розповіла громадська діячка Алла Стоянова.

Наразі поля з бавовником у Бессарабії — експериментальні. Тут цілодобово працюють дослідники, аби з'ясувати, чи зможе така культура дати Україні хорошу сировину. Перші результати доволі обнадійливі, стверджують експерти: врожайність за перший рік склала 2,5 тонни з гектара, і це при тому, що у лідера з вирощування — Китаю — результат становить 3 тонни на гектар.

Українським аграріям поки доводиться працювати з бавовником вручну. Однак українці лише на початку шляху з вирощування та оброблення цієї культури.

Урожай бавовника збирають в Україні поступово та передають на експертизу до Міноборони та Мінстратегпрому. Лабораторії своєю чергою визначають, чи придатне волокно для виготовлення якісного пороху. Попередні оцінки Міністерства агрополітики свідчать про те, що в Україні потенційно можна засіяти до 10 тисяч гектарів бавовни.

Нагадаємо, 13 липня у Forbes розповіли, що в Україні створили патрони "Горошок" для збиття БпЛА.

Також 13 липня експерт розповів, що на фронті помітили нові російські дрони, які атакують техніку ЗСУ.

Теги за темою
Одеська область
Джерело матеріала
loader