/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fb6d65748f353f7694bd7394ce991f0d9.jpg)
Україна та Світовий банк запускають програму для підготовки проєктів відбудови
Підписання відбулося у межах Конференції з відновлення України у Римі, передає Укрінформ з посиланням на Міністерство економіки.
Зазначається, що ініціатива покликана профінансувати підготовку державних та муніципальних проєктів відбудови, щоб ті відповідали вимогам міжнародних інвесторів і могли швидко переходити до реалізації.
Програму впроваджуватиме Агенція з питань державно-приватного партнерства (ДПП) під координацією Мінекономіки. Початковий грант 44,3 млн дол. із Цільового фонду багатьох донорів з підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF) буде спрямовано на формування портфеля публічних інвестицій і посилення інституційної спроможності.
«PREPARE Ukraine перетворює донорські гранти на конкретні проєкти – від відбудови мостів і лікарень до запуску нових виробництв, здатних інтегруватися у глобальні ланцюги постачання. Разом зі Світовим банком ми створюємо системну “фабрику підготовки”, що мінімізує затримки, підвищує прозорість і відкриває шлях до багатомільярдних інвестицій у найближчі роки», — наголосила перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко.
За результатами переговорів із віцепрезиденткою Світового банку Анною Б’єрде сторони узгодили дорожній план запуску PREPARE Ukraine. Перший транш буде доступний до використання, починаючи з серпня, й покриватиме технічну підтримку державних замовників, включаючи розбудову самої агенції.
Найближчим часом Світовий банк і Мінекономіки затвердять операційний посібник програми, відкриють фонд підготовки проєктів і почнуть фінансувати технічну підтримку державних замовників.
Як повідомляв Укрінформ, за словами Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, від початку повномасштабного вторгнення Росії Світовий банк уже мобілізував понад 77 мільярдів доларів для допомоги Україні.
В Україні реалізуються 18 спільних зі Світовим банком проєктів — це відновлення транспортної та енергетичної інфраструктури, житла, будівництво укриттів у школах, підтримка малого й середнього бізнесу та агросектору.
Фото: Мінагро

