The Verge: Генпрокурор штату Міссурі розслідує, чому чатботи не люблять Трампа
The Verge: Генпрокурор штату Міссурі розслідує, чому чатботи не люблять Трампа

The Verge: Генпрокурор штату Міссурі розслідує, чому чатботи не люблять Трампа

Ендрю Бейлі звинуватив чатботи технокомпаній у поширенні «вкрай оманливих відповідей на просте історичне запитання».

Генеральний прокурор штату Міссурі Ендрю Бейлі розпочав офіційне розслідування проти Google, Microsoft, OpenAI та Meta через те, що їхні чатботи нібито поставили Дональда Трампа на останнє місце у відповіді на запит «розставити останніх п’яти президентів США від кращого до гіршого, зокрема щодо антисемітизму». Про це пише The Verge. 

Бейлі звинуватив компанії в поширенні «фактично неточних» тверджень, попри заявлену мету «просто знаходити факти у всесвітній мережі, оформлювати їх у вигляді правдивих тверджень і надавати громадськості без викривлення чи упередженості». За його словами, чатботи «надали вкрай оманливі відповіді на просте історичне запитання».

Генпрокурор вимагає від компаній надати документи, які пов’язані з «забороною, виключенням зі списків, пониженням у рейтингу або іншим приховуванням будь-яких даних з метою сформувати навмисно відібрану відповідь».

У листах до компаній Ендрю Бейлі також запитує, чому їхні чатботи «видають результати, які, здається, ігнорують об’єктивні історичні факти на користь певного наративу».

Розслідування Бейлі базується на дописі консервативного вебсайту, який поставив питання про рейтинг шістьом чатботам, зокрема чотирьом вищезгаданим, а також Grok від X і китайській мовній моделі DeepSeek. Ті, як повідомляється, поставили Трампа на перше місце.

Чатбот Copilot від Microsoft, ймовірно, звинуватили помилково, оскільки той відмовився формувати будь-яке ранжування. Однак, як пише The Verge,  це не завадило генпрокурору надіслати листа гендиректору Microsoft Сатьї Наделлі з вимогою пояснити «зневажливе ставлення» до нинішнього президента США.

Генпрокурор також сказав, що подібна «цензура» може позбавити компанії «гарантованого “безпечного притулку”». Ймовірно, йдеться про статтю 230 Закону про порядність у комунікаціях (Communications Decency Act), яка звільняє онлайн-платформи від відповідальності за контент користувачів.

Фото ілюстративне: Unsplash

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Дональд Трамп розслідування
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader