/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fc39faf1ce08d127899b1e979f51b1e15.jpg)
Температурна загадка дому: чому у підвалі завжди холодно
Як виявилося, цьому є кілька пояснень. Про це повідомляє 24 Канал.
Чому в підвалі завжди холодно
У спекотні дні найкращим сховком для продуктів стає підвал, адже у ньому завжди прохолодно. Однак, чому там завжди низька температура?
Загалом, існує кілька пояснень цьому явищу. По-перше, підвал розташований під землею. Ґрунт протягом року може утримувати температуру від +8 до +12 градусів. Будівельні матеріали пропускають температуру, а тому в підвалі завжди низька температура.
По-друге, в підвал не потрапляють сонячні промені, а отже – приміщення не нагрівається від його тепла. Крім того, у підвалах завжди підвищена волога, повітря циркуляція повільно, адже у більшості випадків у підвалах відсутня вентиляція. Через це утворюється ефект холоду.
По-третє, низька температура пояснюється і звичайними законами фізики. Тепле повітря легше, а тому завжди підіймається, а прохолодне – опускається. Відтак, на верхніх поверхах завжди буде тепліше, аніж у підвалі.
Також підвали рідко опалюються. Це також впливає на температуру, адже в прохолодні місяці вони накопичують прохолоду з ґрунту.
До слова, раніше 24 Канал пояснював, чому в СРСР під'їзди завжди фарбували у 2 кольори. Ба більше, для цього завжди обирали зелену або блакитну фарбу.

