/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fc6487c552cf49100de3a70120665e853.jpg)
Приховані боги замку Курул: археологи знайшли фігурки Діоніса та Пана
У Туреччині планується відновлення розкопок замку Курул, де дослідники продовжують відкривати важливі відомості про минуле регіону. Теперішнє дослідження обіцяє розкрити більше деталей історії Понтійського царства.
З 2010 року команда під керівництвом Міністерства культури і туризму Туреччини у співпраці з муніципалітетом Орду проводить розкопки замку Курул, пише Arkeonews.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Зараз, на 16-му сезоні, на місці розкопок знайдено понад 5000 артефактів, серед яких видатна 2100-річна статуя богині-матері Кібели.
За словами директора з питань культури та туризму Орду Угура Топарлака, замок пропонує унікальний погляд на безперервні культурні шари, оскільки його заселяла одна стародавня цивілізація.
Серед найцікавіших знахідок — теракотові фігурки, виявлені під час попередніх розкопок, які, як вважається, представляють ритуальні предмети, зокрема — зображення бога Діоніса в юності, фігура Пана та посудини у формі козла. Усе це вказує на поклоніння Діонісу.
Вважається, що такі знахідки безпосередньо пов'язані з царем Мітрідатом VI Євпатором, який правив Понтом з 120 по 63 рік до н. е. Він славився тим, що ототожнював себе з Діонісом, зміцнюючи свій статус монарха, якого підтримували боги.
Напис з Делоса, датований 94/93 роком до н. е., підтверджує цей зв'язок, прямо називаючи його "королем Мітрідатом Євпатором Діонісом", що було публічною декларацією, яка підкріплювала його авторитет і його ідеологічний виклик римській владі.
Професор доктор Сулейман Юджел Шенюрт з Університету Газі наголосив на важливості знахідок, відзначивши рідкісне поєднання символів Кібели та Діоніса в північній Анатолії.
Сам замок Курул, збудований приблизно 2300 років тому, розташований на вершині крутого хребта поблизу району Алтінорду в Орду, звідки відкривається вид на Чорне море.
Побудований за часів правління Мітрідата VI, цей об'єкт, ймовірно, служив як військовим постом, так і церемоніальним центром, пов'язаним з діонісійськими ритуалами.
Важливо У Туреччині знайшли рідкісні гирі і терези у формі грецьких літер: їм майже 2 тисячі років (фото)У міру продовження розкопок це місце розкриває важливість релігійної символіки та політичних послань в стародавній Анатолії. Замок Курул не тільки доповнює історичні записи, але й демонструє складний взаємозв'язок між владою, вірою та регіональною ідентичністю.
Раніше Фокус писав про цивілізацію Тіванако, яка процвітала задовго до Імперії інків. Розташоване на висоті майже 4000 метрів над рівнем моря поблизу озера Тітікака в сучасній Болівії, це стародавнє поселення перетворилося на одне з найвисокогірніших міських центрів в історії людства.
А також ми розповідали про поховання лицаря Тевтонського ордену. Його знайшли на місці, де колись стояла дерев'яна церква XII століття, а пізніше — фортеця XIV століття.

