Франція та Британія планують використати спільну експедиційну силу (CJEF) як основу майбутніх сил, розгорнутих в Україні під егідою «коаліції охочих». При цьому президент Франції Еммануель Макрон заявив, що чисельність CJEF збільшать до 50 тисяч осіб, передає Le Figaro.
«Ми переводимо ці спільні сили з рівня бригади на рівень армійського корпусу, тобто до 50 тисяч осіб, які можуть бути задіяні в масштабній операції», — заявив Макрон під час спільної пресконференції з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером на британській військовій базі Нортвуд.
За його словами, ці сили вже у більшій чисельності матимуть тверде ядро навколо Франції та Британії, «здатне об'єднати інших європейських партнерів і бути в розпорядженні» НАТО. Макрон додав, що це партнерство «надає надійності та міцності цьому європейському стовпу НАТО на оперативному рівні, а також підкріплює стратегічну автономію» Європи.
У Єлисейському палаці зазначили, що ці сили, які отримали назву Спільні французько-британські сили, вже відіграють «важливу роль в організації коаліції охочих». До останньої входять близько трьох десятків країн, які можуть розгорнути свої сили для забезпечення перемир'я в Україні після його укладення.
Раніше The Times писало, що Європі буде складно зібрати навіть 25 тисяч військовослужбовців для відправки до України в межах так званих «сил стримування», оскільки армії європейських країн недоукомплектовані й недофінансовані. Британія, наприклад, готова відправити до десяти тисяч військовослужбовців.
Про те, які варіанти обговорюють європейські союзники та чому плани розміщення європейських військ в Україні буксують, раніше розповідав оглядач Володимир Кравченко.