/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F3560d3f1b8406e075549cf374a3baec0.jpg)
На 8 років посадили шахрая, який прикидаючись працівником СБУ, видурив у знайомої мільйон за звільнення з полону її чоловіка
Дніпровський апеляційний суд збільшив строк покарання засудженому за шахрайство і присвоєння владних повноважень.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 4 липня.
За матерілами справи, у серпні 2023 року жінка отримала сповіщення, що її чоловік військовослужбовець безвісти зник у зоні бойових дій поблизу села Приютне Запорізької області. Дружина почала отримувати виплати на банківську картку.
Знайомий сімʼї, також військовослужбовець, дізнався про цю ситуацію. Використовуючи довірливі стосунки, засновані на багаторічній дружбі, він говорив потерпілій, що її чоловік живий і перебуває у полоні. Обвинувачений також збрехав, що має знайомих — впливових посадовців Служби безпеки України, які мають досвід із позачергового обміну й можуть за грошову винагороду викупити чоловіка з полону.
Шахрай спілкувався з потерпілою як «посередник» між нею та вигаданими ним посадовцями СБУ, а телефонував їй від імені вигаданої посадової особи СБУ у месенджері Viber.
Протягом жовтня 2023- березня 2024 він переконав жінку перерахувати гроші на банківську карту, відкриту на імʼя третьої особи. Всього було 65 платежів на суму 1 мільйон 196 тисяч гривень
Нібито, для покриття витрат на викуп її чоловіка з полону, за проведення перемовин із представниками збройних сил РФ, лікування, проживання, харчування тощо. При цьому попереджав потерпілу про недопустимість розголошення такої інформації або повідомлення про неї правоохоронним органам, запевняючи, що у разі повідомлення її смерть чоловіка за результатами досліджень ДНК, вона не повинна вірити цьому.
Вироком першої інстанції шахрая засудили до 6 років позбавлення волі.
Потерпіла вимагала удвічі більше і вказувала, що обвинувачений відшкодував їй лише 7 тисяч гривень. Перебуваючи у шлюбі і маючи двох малолітніх дітей, він уживав психотропні речовини та грав в онлайн казино.
Лише у квітні 2024 року він звернувся до реабілітаційного центру, включно, після того, як потерпіла подала заяву на нього до правоохоронних органів.
Згідно з довідкою БО «Центр Вихід Є!» Чоловік стаціонарно проходив терапію наслідків психологічних травм і депревації (наркоманії, алкоголізму та лудоманії).
Суд частково задовольнив апеляційну скаргу потерпілої і збільшив строк увʼязнення до 8 років.. Відшкоджування з боку обвинуваченого справді було мізерним з огляду на суму заподіяної шкоди.
Під час апеляційного розгляду підсудний знову частково відшкодував потерпілій ще 7 тисяч гривень. Але жодних інших заходів не вживав. Тому колегія суддів вважає, що це свідчить про відсутність щирого каяття.
Покарання, наближене до мінімального, не відповідає ступеню тяжкості злочину і внаслідок мʼякості є явно несправедливим.
Суд враховує, що обвинувачений скористався вразливістю потерпілої, коли її чоловік військовослужбовець зник на фронті. Знаючи що дружина отримує від держави кошти у звʼязку з втратою чоловіка, діяв шляхом обману та зловживання довірою. Як пояснив обвинувачений він витрачав на психоактивні речовини та азартні ігри. Колегія суддів вважає таку поведінку цинічною і такою, негативно характеризує особу обвинуваченого.
