/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fe1aedaf21988d44d4d67e9a856f437df.jpg)
Єврокомпанії крадуть секрети виробників дронів в Україні - The Telegraph
Коротко:
Деякі недобросовісні європейські виробники дронівнамагаються вивідати і вкрасти секрети українських компаній, щоб потім використовувати ці дані у своїх PR-кампаніях і "підробляти" бойові випробування. Про це розповів виданню The Telegraph генеральний директор української фірми з виробництва дронів Skyeton Роман Княженко.
За його словами, деякі західні компанії-виробники заявляють про "проведені бойові випробування" після всього кількох коротких польотів, проведених далеко від лінії фронту.
"У результаті європейські уряди вклали мільярди фунтів у системи, які насправді не працюють, відволікаючи ресурси від оборони своїх країн і підтримки України", - пише видання.
Так, Княженко розповів, що виробники дронів відвідують його компанію з пропозиціями про співпрацю, але насправді використовують ці візити, щоб вивідати секрети.
"Багато європейських виробників дронів роблять фантастичну роботу, і ми співпрацюємо з низкою з них. Але інші обіцяють багато чого тільки для того, щоб поговорити з вами побільше, дізнатися, які у вас секрети, а потім зникають. Ці нечесні компанії намагаються винюхати, як ми працюємо, які рішення в нас є, які працюють на полі бою. Потім вони створюють красиві презентації про те, як вони працюють в Україні. Але насправді вони здійснили всього кілька польотів у Львові", - каже Княженко.
За словами Княженка, іноді в текстах презентацій дронів з Європи він читає "буквально свої власні слова, без будь-яких змін".
У результаті, зазначає він, мільярди доларів ідуть компаніям, які досі не мають уявлення про те, чим вони займаються, і фактично, країна, яка закуповує такі дрони, "інвестує в технологію, яка насправді є підробкою".
Так, він навів приклад із постачанням камер для їхнього дрона Raybird від європейської компанії, з яких тільки половина була в робочому стані.
На його думку, одна з основних проблем полягає в нерозумінні деякими європейськими компаніями складнощів, пов'язаних із виробництвом БПЛА.
"Вони думають, що, приїхавши сюди і подивившись чийсь завод, вони легко зможуть створити те саме в себе", - каже він.
При цьому він навів як приклад виробництво, наприклад, автомобілів, де такий підхід неможливий. Він підкреслив, що українські виробники постійно вдосконалюються і накопичують досвід - "три роки тут здаються 20 роками мирного часу".
"Дехто думає: це легко, ми просто зробимо це. Але всередині компанії ми накопичуємо тисячі секретів, прийомів і досвіду. Без усього цього нічого не буде працювати як треба", - наголосив він, додавши, що більшість країн "далеко відстають" від України в галузі боротьби з безпілотниками.
Замість того, щоб фінансувати стартапи, Княженко закликав західні країни розглянути можливість фінансування українських заводів на їхній території.
Дрони в Україні - головне:
Оборонна технологічна революція в Україні змушує Захід переглядати підходи до військових поставок. Тоді як Росія продовжує покладатися на численну армію, масовані ракетні обстріли і дронові атаки, Україна демонструє інший підхід - створення сучасних безпілотників, роботизованих платформ і передових систем у надкороткі терміни і з обмеженим бюджетом.
Як повідомляв Главред, в Україні розвивається проєкт дрона-"матки". Україна стала п'ятою країною у світі, у якої є лазерна зброя. Українські військові можуть за допомогою лазера збивати літаки на висоті понад два кілометри.
Володимир Зеленський повідомив, що Силам оборони передали першу партію дронів-ракет "Пекло". Він підкреслив, що це українська зброя, яка вже має підтверджене бойове застосування.
Французький автовиробник у співпраці з оборонним малим і середнім підприємством Франціїзапустить виробництво безпілотників в Україні.
Читайте також:
Що відомо про The Telegraph?
The Daily Telegraph, відома в Інтернеті та в інших місцях як The Telegraph, є британською щоденною консервативною широкоформатною газетою, що видається в Лондоні Telegraph Media Group і поширюється у Великобританії та за кордоном.
У листопаді 2004 року The Telegraph відсвяткувала десяту річницю свого веб-сайту Electronic Telegraph , який тепер перейменовано на www.telegraph.co.uk. Електронний телеграф був запущений у 1995 році. 8 травня 2006 року відбувся перший етап значного редизайну веб-сайту з розширенням макета сторінок і більшою популярністю аудіо-, відео- та журналістських блогів, пише Вікіпедія.

