/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F9c0e1a4f0561f41b156cc82f7a056105.jpg)
З’явилася 3D-модель кляштору Босих Кармелітів у Бердичеві
Про це повідомив Орден Босих Кармелітів в Україні у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«За фінансової підтримки Міністерства культури Польщі нам вдалося реалізувати важливий проєкт - створення 3D-моделі нашого монастиря-фортеці. Перейшовши за посиланням, ви зможете детально оглянути всі частини цієї унікальної пам’ятки XVII століття, як ззовні, так і зсередини, включно з інтер’єром храму», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що цей проєкт реалізували з метою збереження нашої історичної спадщини у час, коли російські окупанти знищують усе цінне і святе для українського народу.
Монастир ордену Босих Кармелітів у різні часи називали замком, фортецею, костелом. Його історія розпочалася у 1593 році, коли київський воєвода Януш Тишкевич почав будувати замок. у 1630 році він документально передав його католицькому ордену босих Кармелітів та подарував сімейну реліквію – ікону Матері Божої Бердичівської. У XVIII столітті з дозволу Папи Римського Бенедикта XIV ця ікона була коронована і оголошена чудотворною. У 1634 році на території замку заклали перший камінь нижнього костелу, а майже через 100 років - верхній Маріїнський костел. Будівельними роботами керував відомий архітектор Ян де Вітте.
У 1941 році, ще до окупації міста, у верхньому костелі виникла пожежа і зникла чудотворна ікона. Згодом копію образу написала відома польська художниця-реставратор Божена Муха-Совінська з опису, який зробив наглядач ікони. Папа Римський Іван Павло ІІ в 1997 році освятив її, а через рік вона була коронована і оголошена чудотворною.
Як повідомляв Укрінформ, створена точна 3D-модель стели Донецької області на межі Дніпропетровської як символу стійкості та пам'яті.
Фото: Босі Кармеліти в Україні, Facebook

