Участь російського диригента та пропагандиста Валерія Гергієва у фестивалі в Італії неприпустима, — Центр страткому
Російський диригент та пропагандист Валерій Гергієв намагається повернутись у Європу через участь у фестивалі Un’Estate da RE, який відбудеться в Італії 27 липня 2025 року. Про це повідомив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Центр нагадав, що Гергієв є другом російського лідера Володимира Путіна. У 2008 році він підтримав напад Росії на Грузію, у 2014 році — анексію Криму, у 2016 році — російську інтервенцію у Сирії, а у 2022-му — повномасштабне вторгнення в Україну. Через публічну підтримку війни проти України Гергієва заблокували західні країни. У 2022 році Україна запровадила проти нього санкції, а у 2025-му це зробила Канада.
Центр страткому зауважив, що Росія використовує культуру для нарощування «м’якої сили» і досягнення своїх військових планів, тож ізоляція російських культурних діячів виправдана і справедлива. Відомство вважає участь Гергієва у фестивалі Un'Estate da RE неприпустимою.
«Вона стала б сигналом для Кремля, що Росія може вийти з міжнародної ізоляції навіть попри те, що злочинна війна проти України триває. Такий сигнал став би для Москви заохоченням продовжувати агресію проти України і розширювати її на інші країни. Участь Гергієва у фестивалі Un'Estate da RE виглядає абсурдно ще й тому, що фестиваль фінансується ЄС, проти якого Росія виношує цілком конкретні агресивні плани», — пояснили в Центрі страткому.
Україна закликає організаторів фестивалю скасувати участь Гергієва, а Євросоюз — запобігти використанню коштів ЄС для «реабілітації» пропагандиста, додали у відомстві.
У березні 2022-го міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс включив25 російських артистів та пропагандистів, зокрема й Валерія Гергієва, до списку небажаних осіб із забороною в'їзду до країни на невизначений термін через підтримку агресії Росії.
Фото: ТАСС
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

