"Роумінг як вдома", але з лімітом: чому інтернет обіцяють, але не без обмежень
"Роумінг як вдома", але з лімітом: чому інтернет обіцяють, але не без обмежень

"Роумінг як вдома", але з лімітом: чому інтернет обіцяють, але не без обмежень

З 1 січня 2026 року Україна стане частиною зони "Роумінг як вдома".

Це означає, що українці зможуть дзвонити, писати повідомлення й користуватись інтернетом у 27 країнах ЄС без додаткової плати, пише ZN.ua.

Все стало можливим завдяки змінам у нашому законодавстві, які Європейська комісія оцінила як відповідні стандартам ЄС. Але без нюансів не обійшлось. Головне правило - "добросовісне використання". Якщо ви живете за кордоном довше, ніж в Україні, або користуєтеся телефоном переважно за межами України, оператор може запровадити додаткову плату за інтернет.

Мобільний телефон / фото: Freepik

За внутрішніми тарифами залишаються дзвінки та SMS, а от з інтернетом буде ліміт - орієнтовно 3-5 ГБ, залежно від тарифу. Після цього з вас можуть стягнути не більше 1,30 євро за 1 ГБ, що приблизно 62 гривні. Оператори також можуть пропонувати додаткові пакети, враховуючи ці обмеження.

Українські тарифи залишаються одними з найдешевших - від 200 гривень, можна отримати 20 ГБ, а від 300 гривень - навіть безліміт. Але в роумінгу безліміту не буде. Наприклад, за тариф 350 гривень вам дадуть близько 11 ГБ.

Телефон. Фото: скрін Ютуб

Також оператори мають право слідкувати за вашою активністю що, якщо ви більше за кордоном, ніж в Україні - може бути попередження та додаткові збори. Але ці збори не можуть перевищувати 0,019 євро за хвилину, 0,003 євро за SMS та 1,30 євро за 1 ГБ.

Раніше ми повідомляли, дзвінки з Європи, як з сусіднього села: українцям обіцяють роумінг без доплат.

Мобільний зв’язок за кордоном: про які хитрощі варто знати, щоб зекономити - детальніше на Знай.ua.

Джерело матеріала
loader
loader