/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F303fbbe7769daff57b917065cf4db36a.jpg)
Перекладачку ЄС звільнили за підозрою у шпигунстві на Росію
Як передає Укрінформ, цей інцидент викликав підозри у її шпигунстві на користь Росії, повідомляє Euractiv із посиланням на Le Monde.
«На закритій зустрічі між Президентом України Володимиром Зеленським та главами держав та урядів ЄС українську перекладачку спіймали на веденні нотаток, що суворо заборонено в таких випадках», - йдеться у статті.
Лідери обговорювали ситуацію України на полі бою та продовження європейської військової підтримки після перемоги Дональда Трампа на виборах у США. Повідомляється, що чеські перекладачі помітили, як перекладачка робила під час зустрічі нотатки.
Представники служби безпеки негайно вивели перекладачку із кабіни і вилучили її записи.
Внутрішнє розслідування в Єврокомісії вже завершено, і тепер бельгійська влада вирішуватиме, чи продовжувати розслідування справи, і оцінить, чи є цей інцидент частиною ширшої шпигунської операції РФ.
Газета Le Monde ідентифікувала перекладачку як пані М, яка має російське походження і подвійне громадянство Франції та України.
Разом зі своєю сестрою вона понад два десятиліття працювала позаштатною перекладачкою для інституцій ЄС, французьких міністерств і НАТО.
Європейська комісія підтвердила, що інцидент дійсно мав місце.
«Записи були конфісковані. Після ретельного вивчення фактів було вирішено більше не користуватися послугами перекладачки», – повідомив речник Єврокомісії у коментарі Le Monde.
Пані М. офіційно залишається в списку перекладачів НАТО, постійного представництва Франції в Брюсселі та кількох французьких міністерств. Французька влада заявила, що «винесуть усі необхідні висновки з цього інциденту».
Влада України внесла дану перекладачку до чорного списку, підозрюючи її у професійних зв'язках із російськими чиновниками. На запитання Le Monde пані М. відповіла, що її робота пов'язана з питаннями конфіденційності, і наполягала, що завжди «поважала» етичні стандарти своєї професії.
Як повідомляв Укрінформ, в Австрії раніше заявили, що не приймають російських дипломатів, висланих іншими європейськими країнами за підозрою у шпигунстві. Цей коментар пролунав у відповідь на публікацію The Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на західні спецслужби про те, що столиця Австрії нібито стала "новим центром російського шпигунства в Європі" і до неї перебазувалися десятки російських шпигунів, висланих з інших європейських країн. Повідомлялося, що за останні два роки кількість російських держслужбовців в Австрії зросла з 300 до понад 500, близько половини з яких є шпигунами.
Фото ілюстративне: The European Union

