Пані освітній омбудсмен розповіла про масштаби виїзду старшокласників за кордон
Пані освітній омбудсмен розповіла про масштаби виїзду старшокласників за кордон

Пані освітній омбудсмен розповіла про масштаби виїзду старшокласників за кордон

Тож держава повинна виробити спеціальну політику щодо повернення біженців. Про це інформує 24 Канал з посиланням на заяву пані освітнього омбудсмена Надії Лещик Укрінформу.

З України виїжджають старшокласники

Лещик зазначила: директори та вчителі розповідають, що кількість одинадцятикласників, які здобувають освіту очно, знижується протягом року. Частина школярів переводиться на дистанційне навчання і виїжджає за кордон, де адаптовуються до життя в іншій країні.

Освітній омбудсмен каже: діти разом із батьками покидають країну, зокрема, через безпекове питання. Ще одним тривожним для них чинником є інформація про можливість зниження мобілізаційного віку у країні.

Інколи дивишся на дітей за кордоном і бачиш, що вони не завжди можуть там адаптуватися, є проблеми. Їм було б краще тут. Але ми мусимо говорити про те, що змусить їх повернутися,
– зазначає Лещик.

Відповідно до опитування Уповноваженого з прав людини, поверненню біженців в Україні сприяє наявність житла, роботи та родичів. Також чимало батьків вважає, що важливі перспективи освітньої сфери.

Теперішня ситуація в Україні змушує шукати альтернативні способи навчання. Такі як дистанційна ліцензована школа "Оптіма", яка забезпечує якісний і безперервний навчальний процес навіть при форс-мажорних обставинах.

Що важливо, відтік кваліфікованих випускників може спричинити дефіцит фахівців, зокрема технічних, і підірвати потенціал країни.

  • Недавно у МОН зазначали, що багато 16 – 17-річних учнів зараз виїжджає за кордон. Але згодом 18 – 19-річні українці повертаються в Україну.
Джерело матеріала
loader
loader