«Міжусобиці й параноя». Прихильники Маска борються за вплив з Білим домом після відходу мільярдера — WSJ
«Міжусобиці й параноя». Прихильники Маска борються за вплив з Білим домом після відходу мільярдера — WSJ

«Міжусобиці й параноя». Прихильники Маска борються за вплив з Білим домом після відходу мільярдера — WSJ

Після того, як мільярдер Ілон Маск залишив Міністерство ефективності уряду (DOGE), його прихильники продовжують боротись за вплив відомства на тлі ворожнечі з президентом США Дональдом Трампом.

Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на джерела, знайомі із ситуацією.

За словами нинішніх та колишніх чиновників, близьких до DOGE, на закритих зустрічах співробітників відомства запитували про те, до кого вони більше лояльні, до Маска чи Трампа. Ця боротьба зіштовхнула чиновників DOGE з деякими представниками Білого дому, які прагнуть применшити роль міністерства, а також спровокувала міжусобиці та параною у вужчих колах, зазначили джерела, знайомі з питанням.

За словами деяких з них, вплив Маска в DOGE надалі зберігається через Стіва Девіса, який був його головним помічником у відомстві.

Попри те, що Девіс більше не є держслужбовцем, він продовжує регулярно давати вказівки чиновникам DOGE, кажуть співрозмовники WSJ. Водночас чиновник, близький до Девіса і Маска, сказав, що той не дає вказівок, а розмови з нинішніми посадовцями DOGE мають неформальний характер.

Також деякі нинішні та колишні посадовці міністерства зазначають, що союзники Маска хочуть завершити розпочату роботу і запровадити DOGE 2.0, що буде зосереджений більше на модернізації урядових вебсайтів та ІТ-систем, аніж на скороченні штатів. Водночас інші чиновники, зокрема в Білому домі, вважають, що Маск і Девіс підтримують свій вплив в уряді, щоб допомогти своєму бізнесу.

Як пише WSJ, Маск і його союзники в DOGE допомогли співробітникам компаній мільярдера SpaceX, Tesla і X отримати роботу в уряді.

Газета повідомляє, що Девіс після залишення уряду продовжує спілкуватися зі співробітниками DOGE зокрема через месенджер Signal, а також іноді телефонує деяким співробітникам кілька разів на тиждень, зазначають люди, близькі до відомства.

У матеріалі сказано, що Маск також спілкувався зі співробітниками DOGE після того, як залишив посаду.

На зустрічі, що відбулась 10 червня, Маск, Девіс та головна радниця мільярдера й дружина заступника голови адміністрації Білого дому Стівена Міллера Кеті Міллер повідомили ключовим співробітникам DOGE, що Маск надалі підтримує роботу відомства та заохочує не відступати від курсу, пише WSJ.

У матеріалі також сказано, що намагання союзників Маска зберегти свій вплив у DOGE ускладнюють не лише посадовці Білого дому, а й співробітники самого відомства, оскільки деякі чиновники стурбовані тим, що Девіс і надалі може мати доступ до конфіденційної урядової інформації через свої контакти в міністерстві.

29 травня Ілон Маск оголосив про свій вихід з адміністрації Трампа, оскільки сплив термін, протягом якого мільярдер офіційно міг обіймати посаду «спеціального держслужбовця».

Маск публічно висловив невдоволення масштабним законопроєктом про витрати в США, який ухвалила Палата представників за наполяганням Трампа. Зокрема, він заявляв, що цей «великий гарний законопроєкт» суперечить цілям скорочення державних витрат.

Після цього між Маском і Трампом виникла публічна суперечка зі взаємними різкими звинуваченнями. Зокрема, Маск заявив, що без нього Трамп «програв би вибори», і звинуватив президента у «невдячності». Трамп у відповідь сказав, що «дуже розчарований» Маском і що той «з'їхав з глузду».

5 липня Маск заявив про створення власної політичної партії під назвою Американська партія (America Party). Своєю чергою Трамп розкритикував цю ініціативу, заявивши, що така ідея є «безглуздою» і тільки заплутає виборців у США.

Джерело матеріала
loader
loader