Містика в очах: що насправді змушує котячий погляд світитися в темряві
Містика в очах: що насправді змушує котячий погляд світитися в темряві

Містика в очах: що насправді змушує котячий погляд світитися в темряві

Коли кіт спокійно прогулюється темною кімнатою або зненацька визирає з тіні, багато хто помічав моторошне, але заворожуюче світіння його очей.

Схоже на сцену з фільму жахів, правда? Насправді ж у цього ефекту є цілком наукове пояснення. Про це пише IFLScience.

Котик, фото: Знай.ua

Вчені з'ясували, що очі котів світяться у темряві завдяки особливій будові їхніх очей, а саме — наявності шару під назвою tapetum lucidum. Це дзеркальний шар тканини, розташований за сітківкою. Його головна функція — посилення зору в умовах слабкого освітлення.

Tapetum lucidum діє як своєрідне дзеркало: він відбиває світло, яке потрапило в око, назад через сітківку, даючи фоторецепторам ще один шанс «зловити» цей світловий сигнал. Саме завдяки цьому коти (а також деякі інші нічні хижаки) мають винятковий нічний зір.

І саме цей шар і викликає світіння. Коли в темряві на кота потрапляє світло, наприклад, від ліхтарика чи фар автомобіля, tapetum lucidum відбиває його, створюючи ефект "світних очей".

Котик, фото: Знай.ua

Цікаво, що колір цього світіння може змінюватися — від жовтуватого до зеленого чи навіть блакитного. Він залежить від індивідуальних особливостей тварини, породи, віку й навіть кількості цинку в організмі.

До речі, не всі тварини мають tapetum lucidum. Наприклад, у людей його немає — саме тому ми не бачимо в темряві так добре, як кішки чи собаки. Але ми й не полюємо вночі, принаймні, нечасто.

Раніше ми повідомляли, чому кішки труться об ноги: знак кохання чи таємний ритуал, тепер ви знатимете точно.

Джерело матеріала
loader
loader