Мерц визнав напруженість із Францією щодо винищувача нового покоління
Мерц визнав напруженість із Францією щодо винищувача нового покоління

Мерц визнав напруженість із Францією щодо винищувача нового покоління

Мерц визнав напруженість із Францією щодо винищувача нового покоління

Париж хоче контролювати 80% ключових розробок, Берлін опирається.

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц у середу підтвердив свою прихильність до спільної з Францією та Іспанією програми створення бойового літака шостого покоління — Future Combat Air System (FCAS). Попри це, він визнав, що між країнами тривають розбіжності щодо розподілу ролей у проєкті, зокрема через вимогу французьких компаній отримати більшість робіт над ключовим елементом проєкту.

Про це повідомляє Politico.

Виступаючи в Берліні разом із генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, Мерц наголосив, що Німеччина дотримуватиметься укладених домовленостей із Францією та Іспанією щодо програми FCAS, яка передбачає розробку бойового літака шостого покоління на заміну нинішнім винищувачам до 2040 року.

"Я абсолютно хочу, щоб ми дотримувалися угод, укладених з Францією та Іспанією щодо FCAS", — сказав він і підкреслив, що це "хороший проєкт для європейської оборони". За словами канцлера, такі літаки потрібні для задоволення оперативних потреб Бундесверу.

Однак за словами Мерца, між сторонами залишаються нерозв’язані суперечки, зокрема щодо складу консорціуму і частки участі компаній. Він визнав, що переговори тривають, а остаточне рішення щодо структури співпраці планують ухвалити "впродовж наступних кількох місяців".

Ці заяви пролунали після повідомлень, що Airbus — головний німецький учасник програми — намагається домогтися зустрічі з Мерцом, щоб застерегти: без політичного втручання проєкт може зазнати краху. Це може статися ще до візиту президента Франції Еммануеля Макрона до Берліна, запланованого на кінець місяця.

Французькі виробники раніше висунули вимогу контролювати до 80% розробки нового винищувача. Це викликало стурбованість у німецькому уряді та промисловості, які вбачають у таких претензіях загрозу балансу в стратегічному партнерстві.

Нагадаємо, президентка Європейської комісії Фон дер Ляєн підкреслила, що Європа не може покладатися на інших у питанні свого захисту.

Джерело матеріала
loader
loader