/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fce865809054d14d9f7d607344a917914.jpg)
Марченко окреслив фінансові потреби України під час засідання платформи донорів у Римі
На цьому наголосив міністр фінансів України Сергій Марченко під час чотирнадцятого засідання Керівного комітету Української платформи донорів, яке пройшло 9 липня у Римі, передає Укрінформ з посиланням на Мінфін.
Марченко подякував колегам за активну співпрацю у межах Платформи, а також італійській стороні за можливість провести засідання наживо в Римі на полях Конференції з питань відновлення України.
Платформа залишається ключовим механізмом координації міжнародної підтримки на потреби бюджету та відбудови. Наразі вона об’єднує 23 країни та 7 міжнародних фінансових організацій.
Під час засідання міністр фінансів окреслив стан фінансової системи, ключові потреби на 2026 рік та у середньостроковій перспективі.
Марченкозазначив, що завдяки спільним зусиллям уряду України та міжнародних партнерів, очікується повне покриття потреб у зовнішньому фінансуванні на 2025 рік – у розмірі 39,3 млрд доларів США. Станом на перше півріччя вже надійшло понад 22 млрд доларів США.
"В умовах, як триваючої повномасштабної війни, так і потенційного сценарію завершення активних бойових дій, Україна потребує регулярної й передбачуваної зовнішньої підтримки для збереження фінансової стабільності, якої вдалося досягти разом з партнерами з 2022 року. Це також створює підґрунтя для успішної відбудови країни”, - наголосив урядовець.
Міністр фінансів закликав партнерів активізувати роботу з конфіскації заморожених російських активів. Це має стати не лише актом справедливості, а й суттєвим фінансовим ресурсом для відбудови.
Водночас він відзначив позитивну динаміку внутрішніх надходжень до держбюджету. За перше півріччя 2025 року вони зросли на 17% порівняно з аналогічним періодом 2024.
Учасники Платформи підтвердили свою готовність підтримувати Україну й надалі для збереження фінансової стабільності, відновлення та сталого розвитку.
Як повідомлялося, відповідно до програми МВФ Extended Fund Facility (EFF), у разі завершення активних бойових дій обсяг необхідної міжнародної підтримки становитиме 22 млрд доларів США. Водночас Україна потребуватиме додаткових ресурсів для посилення оборонного потенціалу. Якщо ж повномасштабна війна триватиме у 2026 році, бюджетні потреби залишаться щонайменше на рівні 2025 року.
Фото: Мінфін

