/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fcd760eeafc5fea4f1ad7d547454d0c66.jpg)
Лідери країн Коаліції охочих домовилися посилити заходи проти воєнної економіки Росії
Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті Президента України.
10 липня лідери держав та міжнародних організацій–членів Коаліції охочих зібралися в Лондоні, Римі та в режимі онлайн, щоб обговорити питання посилення підтримки України і подальшого тиску на Росію.
Вони привітали участь спеціального представника США з питань України Кіта Келлога та сенаторів Ліндсі Грема і Річарда Блюменталя. Це вперше, коли представники США долучилися до засідання Коаліції охочих.
Лідери привітали прем’єр-міністра Італії Джорджу Мелоні з проведенням Конференції з питань відновлення України, з якої Президент України Володимир Зеленський та інші лідери приєдналися до зустрічі.
Лідери ще раз наголосили, що неспровоковане й незаконне вторгнення президента Путіна в Україну є грубим порушенням Статуту ООН і загрозою їхнім безпековим інтересам. Вони підкреслили свою непохитну прихильність суверенітету, незалежності й територіальній цілісності України.
Лідери країн Коаліції охочих високо оцінили щиру підтримку Президентом Зеленським зусиль США, що спрямовані на досягнення миру.
Минуло чотири місяці відтоді, як Україна погодилася на повне та безумовне припинення вогню. За цей час Росія посилила атаки на цивільне населення України, в результаті яких понад 700 осіб загинули і більш як 3,5 тисячі зазнали поранень унаслідок найінтенсивніших повітряних ударів з початку вторгнення.
У заяві лідери країн Коаліції охочих закликали Росію припинити атаки на цивільне населення і взяти на себе зобов'язання щодо повного й безумовного припинення вогню з метою досягнення справедливого і тривалого врегулювання.
Також лідери підтримали подальші мирні переговори між Україною та Росією, високо оцінивши зусилля президента Дональда Трампа щодо започаткування мирного процесу за підтримки Сполучених Штатів та інших близьких партнерів. Згідно з заявою, це має сприяти прогресу у проведені зустрічі лідерів.
Крім того, досягнута домовеність про посилення заходів проти воєнної економіки Росії, зокрема розробку подальших обмежувальних заходів в координації з усіма відповідними учасниками проти енергетичного й фінансового секторів Росії, включно з російським експортом нафти й газу, тіньовим флотом і постачаннями з третіх країн, що використовуються російською воєнною машиною.
Лідери країн Коаліції охочих наголосили, що потужні Збройні сили України є основною гарантією суверенітету та безпеки України. Вони домовилися, що, доки триває агресія Росії, надаватимуть пріоритет забезпеченню України військовою та фінансовою підтримкою, необхідною для її оборони в поточній боротьбі.
Також лідери підтвердили домовленість про надання Україні військової підтримки на суму щонайменше 40 млрд євро у 2025 році, що відповідає зобов’язанням, взятим НАТО у 2024 році.
Досягнута домовленість працювати через Контактну групу з питань оборони України, Ініціативу НАТО з безпекової допомоги і навчання для України (NSATU) та коаліції спроможностей, щоб прискорити підтримку майбутніх Збройних сил України.
У заяві лідерів йдеться, що основним пріоритетом підтримки є зміцнення інтегрованих спроможностей України в галузі протиповітряної оборони. Досягнута домовленість про подальшу підтримку для стримування масових атак російських дронів і збільшення фінансування виробництва перехоплювачів дронів.
Лідери країн Коаліції охочих підтвердили прихильність довгостроковій безпеці України і розбудові її спроможностей стримувати та захищатися від майбутніх збройних нападів з боку Росії.
Вони заявили, що вітають розробку пропрацьованих оперативних планів щодо розгортання сил стримування – "Багатонаціональні сили – Україна" – після припинення бойових дій, та щодо забезпечення безпеки повітряного і морського простору України і відновлення її Збройних сил.
Також лідери вітають створення оперативного штабу під керівництвом Великої Британії Франції для підтримки планової діяльності, зобов’язання партнерів щодо внеску в сили, а також готовність України запросити такі сили та укласти угоди з країнами-учасницями, де це необхідно.
У заяві лідери наголосили на важливості забезпечення фінансової та економічної підтримки України. Досягнута домовленість про розробку колективного плану бюджетної підтримки України у 2026 році.
Лідери країн Коаліції охочих визнали, що вільне й безпечне судноплавство в Чорному морі зміцнить економіку України і відновить продовольчу безпеку, та підтвердили готовність підтримувати зусилля з розмінування Чорного моря.
Крім того, досягнута домовленість продовжувати вивчати всі законні шляхи для забезпечення того, щоб Росія заплатила за завдану Україні шкоду, включно з розглядом подальших варіантів використання доходів від заморожених суверенних активів Росії.
Як повідомлялося, засідання лідерів країн Коаліції охочих відбувається сьогодні в Римі, а також по відеозв'язку в Лондоні, де у форматі онлайн беруть участь Президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр Великої Британії Кір Стармер.
Попереднє засідання лідерів країн Коаліції охочих відбулося 10 травня у Києві. Тоді особисто до української столиці прибули Президент Франції Еммануель Макрон, Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, прем’єр-міністри Великої Британії та Польщі Кір Стармер і Дональд Туск
Фото: ОП

