З корупцією на власному досвіді стикаються лише 18% українців. Для порівняння, в 2015 році 65,6% українців стикалися з корупцією хоча б раз на рік. Про те, кому в Україні потрібна «книги скарг» в «Дії» пише Юлія Самаєва, редакторка економіки ZN.UA, в статті «Дія скарг і пропозицій».
При цьому інший показник — поширеність корупції в державі — за десять років майже не змінився: раніше корупцію вважали поширеним явищем 85%, зараз — 91,4%.
«Тут або українці стали трохи хитрішими і перестали розповідати про власний корупційний досвід, або корупція здебільшого «переїхала» на верхні рівні, де нема респондентів соцопитувань. А найімовірніше, і те, й інше разом», - пише авторка.
Вона нагадала, як проходить зустріч президента Зеленського з членами Американської торговельної палати. За 34 хвилини зустрічі представники бізнесу 37 разів подякували пану президенту і нуль разів поскаржилися хоч на щось. Наприклад, на часті й безглузді зміни податкового законодавства, на відсутність страхування воєнних ризиків на четвертому році війни, на хронічні зміни в порядку бронювання працівників.
Зустрічі з питомо українськими асоціаціями не менше схожі на спільне святкування Дня подяки і Прощеної неділі. Не зіпсували свята ані багаторічне існування ганебної практики сплати податків «авансом», ані хронічні «тендерні відкати», ані вал притягнутих за вуха кримінальних справ «за зв’язки з державою-агресоркою», які стали окремим видом бізнесу силовиків в останні роки.
«Просто цікаво, чи надходили на «гарячу лінію» скарги на нечуване ноу-хау останніх місяців — обов’язкову сплату 0,15% від обороту всіма без винятку підопічними Офісу великих платників? Думаю, жодної», - додала авторка.
З іншими матеріалами можна ознайомитися за посиланням.