Інвестиції, дипломатія та євростандарти: Київський КПК зміцнює партнерство з Посольством Австрії в Україні
Інвестиції, дипломатія та євростандарти: Київський КПК зміцнює партнерство з Посольством Австрії в Україні

Інвестиції, дипломатія та євростандарти: Київський КПК зміцнює партнерство з Посольством Австрії в Україні

Зустріч керівництва Київського КПК з новим послом Австрії засвідчила готовність обох сторін до поглиблення стратегічного партнерства та реалізації перспективних планів розвитку.

10 липня 2025 року ПрАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» відвідав новий посол Австрії в Україні – Роберт Мартін Мюллер. Про це Укрінформу повідомили у пресслужбі Київського КПК.

Зазначається, що зустріч стала черговим кроком у зміцненні двосторонніх відносин між українським виробником та австрійськими партнерами, які демонструють незмінну підтримку вітчизняного бізнесу навіть у складних воєнних умовах.

Київський картонно-паперовий комбінат – підприємство з іноземними інвестиціями. Його акціонером є Pullp Mill Holding (Австрія), що значною мірою впливає на формування цінностей компанії та її стратегічний розвиток.

Голова правління ККПК Юрій Головченко зауважив: «Підприємство дедалі частіше відвідують іноземні та національні делегації. Наш меседж – відкритість до співпраці, технологічність, сталість і соціальна відповідальність. Ми доводимо, що в Україні існує виробництво європейського рівня з професійною командою та чіткою стратегією.

Ми відіграємо важливу роль в економічному відновленні: створюємо робочі місця, підтримуємо громади та просуваємо українську промисловість. Віримо в інновації, прозорість і відповідальний бізнес – і вже сьогодні діємо в цьому напрямку. Кожен візит має залишати не лише позитивне враження, а й формувати довіру та бажання до співпраці».

Стратегічне партнерство: представники дипломатії і комбінату вибудовують міцний економічний міст між двома країнами

Роберт Мартін Мюллер  цьогоріч змінив на посаді Арада Бенкьо, що очолював дипломатичне представництво Австріїв Києві із січня 2023 року. Новий посол Австрії поділився враженнями, які на нього справили масштаби виробництва Київського картонно-паперового комбінату та рівень організації виробничих процесів:

«Австрійські компанії належать до найбільших інвесторів в Україні та роблять значний внесок в українську економіку та відбудову країни. Це підприємство є чудовим прикладом успішної інвестиції, яка навіть у кризові часи створює додану вартість як з українського, так і з австрійського боку. Подальше посилення двостороннього економічного співробітництва є спільним інтересом. Австрія також підтримує Україну в її зусиллях з реформування на шляху до вступу в Європейський Союз», – зазначив Роберт Мартін Мюллер.

Він також підкреслив, що пріоритетом є активна участь австрійської економіки у відбудові України. Із травня 2024 року австрійським компаніям через Фасилітет AT-Ukraine надаються експортні гарантії на загальну суму 500 млн євро строком на 5 років для відновлення базової інфраструктури.

З 30 квітня чинним координатором з урядової сторони щодо відбудови України в МЗС Австрії був призначений пан Вольфганг Анценгрубер.

Завдяки підтримці на високому рівні ККПК отримує додаткові можливості для стабільної роботи навіть у складних воєнних умовах.

Економічна й геополітична турбулентність, ускладнена логістика та обмежений доступ до зовнішнього фінансування не стали на заваді безперебійній роботі Київського картонно-паперового комбінату. 

Представники австрійського власника – Pulp Mill Holding – окреслили стратегічну візію розвитку підприємства на найближчі 3–5 років у контексті післявоєнного відновлення України: 

«Як і раніше, Київський КПК випускатиме високоякісну продукцію, необхідну для забезпечення потреб населення України. Продовжимо переробляти макулатуру й промислові відходи – це внесок комбінату в екологічну чистоту країни. Також продовжимо створювати безпечні робочі місця зі стабільною й конкурентною оплатою праці та спільно з місцевою владою робити місто Обухів привабливим і комфортним для життя. Це потребуватиме спільних зусиль як менеджменту, так і всієї команди комбінату».

Мільярди гривень на розвиток та ESG-стандарти: як австрійський інвестор через Київський КПК підтримує економіку й екологію України?

У 2022–2024 роках власник з Австрії вклав у технічне оновлення комбінату понад 700 млн грн, з них майже пів мільярда гривень – торік. Крім того, декілька років поспіль ККПК є найбільшим платником податків Київщини: 

  • у 2024 році до бюджету було спрямовано 1,5 млрд грн платежів, 

  • у 2023 році – 1,43 млрд грн, 

  • у 2022 році – близько 1 млрд грн.

Київський КПК підтримує у робочому стані критичну інфраструктуру Обухівського району та напрацював низку успішних кейсів ефективної роботи з утилізації промислових відходів. 

Перспективи розвитку: як Київський КПК стає драйвером реконструкції України

Директор і кінцевий бенефіціар PMH д-р Хайнц Ціннер (Dr. Heinz Zinner) наголошує: «Представники ділових кіл Європи виявляють зацікавленість до співпраці з українськими колегами. Багато компаній з австрійським капіталом навіть у розпал війни надали українцям понад 20 тисяч робочих місць, а інвестиції сягнули мільярдів євро».

Зустріч керівництва Київського КПК з новим послом Австрії засвідчила готовність обох сторін до поглиблення стратегічного партнерства та реалізації перспективних планів розвитку, які сприятимуть як зміцненню позицій вітчизняного товаровиробника на ринку, так і загальному економічному відновленню України.

Фото: Київський КПК.

Реклама, згідно з пунктом 3 статті 9 Закону України №270/96-ВР від 03.07.1996 і Закону України № 2849-IX від 31.03.2023

Теги за темою
Україна Австрія
Джерело матеріала
loader
loader