ЄС оголошує конкурс проектів на суму 1,5 мільйона євро для посилення ролі громадянського суспільства у приєднанні України до ЄС
Конкурс пропозицій має на меті підтримати від 8 до 15 проектів, кожен з фінансуванням до 200 000 євро (з оптимальною стелею 125 000 євро) та тривалістю до 24 місяців.
Під час Конференції з відновлення України в Римі Європейський Союз (ЄС) та Україна представили конкурс проектів на суму 1,5 мільйона євро в рамках флагманської ініціативи Ukraine2EU – Програма підтримки інтеграції з ЄС
для України.
Конкурс, запланований на 1 серпня 2025 року, розроблений для того, щоб надати українським організаціям громадянського суспільства можливість безпосередньо сприяти узгодженню України з законодавством ЄС та її загальним зусиллям щодо інтеграції з ЄС.
РОЛЬ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У ВСТУПІ УКРАЇНИ ДО ЄС
Це оголошення підкреслює спільне переконання, що сталий прогрес до членства в ЄС вимагає міцних партнерських відносин між державними установами та громадянським суспільством.
Марта Кос, комісар Європейського Союзу з питань розширення, наголосила на важливості цієї співпраці: «Українці досягають величезного прогресу в реформах, спрямованих на вступ до ЄС. Це також завдяки сильному громадянському суспільству, яке співпрацює з урядом, а іноді й кидає йому виклик. Цей сектор сповнений людей з великим досвідом та навичками. Ця ініціатива фінансуватиме пропозиції громадянського суспільства, щоб допомогти забезпечити, щоб вступ до ЄС залишався проектом усього суспільства».
Ольга Стефанішина, віце-прем'єр-міністрерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністрерка юстиції України, привітала цю ініціативу: «Ми робимо вступ України до ЄС більш відкритим та практичним, щоб реформи не лише визначалися інституціями, а й формувалися за участю громадянського суспільства. Цим закликом ми запрошуємо їх активно брати участь у просуванні України до членства в ЄС».
Міністр закордонних справ Данії Ларс Лекке Расмуссен наголосив на цінності участі громадянського суспільства у процесі вступу України до ЄС: «Данія рада підтримати процес вступу України до ЄС. У Данії ми маємо дуже сильні традиції громадянського суспільства, яке сприяє прийняттю рішень, що формують майбутнє країни. Ми вражені відданістю українського громадянського суспільства у їхніх зусиллях щодо інформування та впливу на процес прийняття рішень, що підкреслює сильний демократичний дух в Україні».
Катаріна Матернова, Посолка ЄС в Україні, розмірковувала про силу громадянського суспільства у зв'язку реформ з громадянами: «Громадянське суспільство відіграє важливу роль у процесі вступу України до ЄС. Цей конкурс є чітким сигналом спільного зобов'язання Команди Європи працювати з громадянським суспільством, щоб приєднання до ЄС було зрозумілим, підтриманим та сприйнятим усіма українцями».
ПІДТРИМКА ШИРОКОГО СПЕКТРА ІНІЦІАТИВ
Конкурс пропозицій має на меті підтримати від 8 до 15 проектів, кожен з фінансуванням до 200 000 євро (з оптимальною стелею 125 000 євро) та тривалістю до 24 місяців.
Конкурс відкритий для широкого кола діяльності, включаючи адвокацію, громадські консультації та комунікацію, аналіз та розробку законодавства, внески для переговорних процесів та вступу до ЄС загалом, та інші.
Перевага буде надаватися пропозиціям, спрямованим на сфери сільського господарства, промисловості, енергетики, вільного руху робочої сили та навколишнього середовища (що стосуються Кластерів 2-5 інтеграції до ЄС). Пропозиції в рамках Кластера 1, «Основи», та Кластера 6, «Зовнішні зв'язки», також є прийнятними, якщо вони чітко обґрунтовані.
Запит проходитиме за двоетапним процесом відбору.
Концептуальні заявки слід подати до 1 вересня 2025 року.
Кандидатам, які пройдуть відбір, буде запропоновано подати повні пропозиції. Очікується, що відібрані проекти розпочнуться у грудні 2025 року або січні 2026 року.
Програма Ukraine2EU – це флагманська ініціатива Європейського Союзу, розроблена для того, щоб допомогти
Україні успішно завершити процес вступу до ЄС та підготуватися до членства в ЄС. Вона
впроваджується Центральним агентством з управління проектами Литви (CPVA) та співфінансується
Європейською Комісією, Данією, Литвою та Швецією.
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись

