У Південній Кореї знову заарештували експрезидента Юна у справі про заколот
У Південній Кореї знову заарештували експрезидента Юна у справі про заколот

У Південній Кореї знову заарештували експрезидента Юна у справі про заколот

У Південній Кореї знову заарештували експрезидента Юна у справі про заколот

Юн Сок Йоля звинувачують у заколоті через його указ про запровадження воєнного стану.

Колишній президент Південної Кореї Юн Сок Йоль у четвер, 10 липня, повернувся до в'язниці після того, як прокурори отримали новий ордер на його арешт у справі про заколот, повідомляє Reuters.

Рішення Центрального окружного суду Сеула затвердити ордер на арешт сприяє розслідуванню спеціальним прокурором звинувачень у перешкоджанні правосуддю та зловживанні владою, що були висунуті Юну в грудні. Суд задовольнив запит через побоювання, що Юн може спробувати знищити докази. Тому експрезидента Південної Кореї повернули до слідчого ізолятора в Сеулі, де він провів 52 дні на початку року, після чого був звільнений чотири місяці тому. 

Через кілька годин після того, як колишній президент знову опинився у в'язниці, зранку в четвер суд провів слухання у справі про заколот, на яке Юн не з'явився. Адвокати експрезидента повідомили, що він не зміг прийти на слухання через проблеми зі здоров'ям.

Юн був присутній на судовому засіданні в середу, 9 липня, де розглядався ордер на його затримання. Адвокати відкидають звинувачення на адресу Юна і назвали запит на його арешт необґрунтованим кроком у поспішному розслідуванні. У запиті на отримання ордеру прокурори заявили про ризик втечі експрезидента. За повідомленнями місцевих ЗМІ, в середу біля суду зібралося понад тисяча прихильників Юна, які розмахували плакатами та скандували його ім'я.

Юн Сок Йоля звинувачують у заколоті через його указ про запровадження воєнного стану, який шокував громадян країни та спричинив низку політичних потрясінь. Покарання може передбачати навіть довічне ув'язнення або смертну кару. Сам Юн стверджує, що оголошення воєнного стану 3 грудня минулого року було необхідне для викорінення “антидержавних” елементів. 

Конституційний суд усунув Юна з посади президента у квітні, підтримавши пропозицію парламенту про його імпічмент. Спеціальна група прокурорів та слідчих проводить розслідування й вивчає додаткові звинувачення проти експрезидента, зокрема й того, чи завдав він шкоди інтересам Південної Кореї, навмисно розпалюючи напруженість у відносинах з КНДР. Команда планує допитати Юна в п'ятницю, 11 липня.

Джерело матеріала
loader
loader