/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F21d88d55fd651798f03a0963526a1022.jpg)
Британія і Франція хочуть замовити більше крилатих ракет Storm Shadow
Британія та Франція хочуть замовити більше крилатих ракет Storm Shadow, а також прискорити зусилля з розробки заміни наступного покоління для цієї зброї.
Про це заявило Міністерство оборони Великої Британії, повідомляє "Європейська правда".
Британія і Франція мають намір замовити більше високоточних крилатих ракет Storm Shadow, одночасно активізувавши роботу над їх заміною в рамках нової оновленої угоди.
Її вони підпишуть у четвер, 10 червня.
Прем'єр-міністр Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон також домовляться про поглиблення ядерного співробітництва та більш тісну співпрацю в галузі ядерного стримування.
Важливим кроком для ядерного партнерства між Великою Британією та Францією стане нещодавно підписана декларація, в якій вперше буде зазначено, що засоби стримування обох країн є незалежними, але можуть координуватися.
Таким чином, йдеться у заяві, будь-який противник, який загрожує інтересам Великої Британії або Франції, може зіткнутися з ядерною силою обох країн.
Співпраця між обома країнами в галузі ядерних досліджень також поглибиться, а також буде продовжена спільна робота з метою підтримки міжнародної архітектури нерозповсюдження.
"Від війни в Європі до нових ядерних ризиків і щоденних кібератак – загрози, з якими ми стикаємося, множаться.
Ми готові використовувати нашу спільну силу для розвитку наших спільних можливостей, щоб бути готовими до викликів наступних десятиліть, підтримуючи тисячі робочих місць у Великій Британії та забезпечуючи безпеку наших громадян", – заявив Стармер.
А глава Міністерства оборони Британії Джон Гілі наголосив, що країни об’єднують зусилля, щоб "протистояти сьогоднішнім загрозам і викликам завтрашнього дня".
"Це партнерство зміцнює наше лідерство в Європі, забезпечує подальшу підтримку України та дає чіткий сигнал нашим супротивникам, що разом ми сильніші.
Поглиблення оборонної промислової співпраці з Францією сприятиме зміцненню національної стійкості Великої Британії, її здатності стримувати напади та захищатися від загроз, а також посилюватиме внесок у діяльність НАТО", – акцентував він.
8 липня Макрон під час виступу в британському парламенті наголосив на особливій ролі Парижа та Лондона в убезпеченні Європи.
Наступного дня Стармер і президент Франції домовилися про необхідність нових рішень для проблеми нелегальної міграції.
