Укрзалізниця додала на книжкові полиці своїх лаунжів книжку про історію Українського радіо
Пасажири, які очікують на потяг у лаунж-зонах Укрзалізниці можуть прочитати книжку «Українське радіо. Історія буремного століття». Про це повідомив голова правління Укрзалізниці Олександр Перцовський.
«Колись щоранку чекав на “Школяду” із її конкурсами, виграв — поїхав до шкільного табору в Маріуполь. Колись практично щодня мій батько виходив на місцевому радіо з новинами або ж по дротовому телефону під'єднувався до студії в Луганську чи Києві та передавав репортажі туди. Прямо радіомагія, тож книжка для мене надцікава», — поділився спогадами Олександр Перцовський. «До речі, в книжці і про вагони є!», — додав він.
Книжка «Українське радіо. Історія буремного століття», Центральний залізничний вокзал Києва
Книга знайомить читачів не лише з історичними віхами мовлення, а й з маловідомими, часто драматичними фактами: як у позивних Українського радіо були зашифровані слова Тараса Шевченка, як В’ячеслав Чорновіл боровся за радіотрансляції і Верховної Ради, про розстріляних радянською владою радійників, а також про зародження і трансформацію радіодиктанту національної єдності.
Співавторка книжки Тамара Гусейнова каже, що в надскладні і темні для України часи Українське радіо і Українська залізниця рятували людей по всій країні: «Радійники оголошували про зелені коридори, давали надію, доносили інформацію, що Київ стоїть, а не захоплений. А залізні люди — евакуйовували із небезпеки, зʼєднували родини, везли поранених». За словами Гусейнової, книжку можна не лише читати в лаунжі, а й продовжити знайомство з нею онлайн — завдяки QR-коду від Librarius у вагонах поїздів.
Голова правління Укрзалізниці Олександр Перцовський та співавторка книжки «Українське радіо. Історія буремного століття» Тамара Гусейнова
Особливе місце книжка посіла в лаунж-зоні Харкова — місті, з якого в 1924 році й почало мовлення Українське радіо. Сабіна Абляєва, директорка з інформаційної політики та стратегічних комунікацій Укрзалізниці, у коментарі «ДМ» сказала: «Ми завжди намагаємося оновлювати нашу книжкову полицю в лаунжі, а в читальні у Харкові — це пріоритет. Ця книга зараз дуже актуальна, адже приємно читати, як наші медійники того часу обходили пропаганду радянщини і попри все гнули українську лінію! Це про ідентичність. І журналісти разом із слухачами її творили».
«Чекаємо книгу в перекладі на англійську, щоб наші іноземні гості теж могли почитати», — додала вона.
Книжка «Українське радіо. Історія буремного століття» у лаунж-зоні Укрзалізниці, м. Харків
Книжку «Українське радіо. Історія буремного століття» написали Вадим Міський і Тамара Гусейнова, її ідейним натхненником став Дмитро Хоркін. У книжці розповідається про ключові віхи в історії Українського радіо: від перших ефірів у 1924 році до трансляцій із бомбосховищ під час повномасштабної війни. За словами авторів, це не суха медіахроніка, а історії людей, які через радіоефір боролися за ідентичність, свободу і правду. За підсумками «Книжкового Арсеналу — 2025» книжка очолила список бестселерів видавництва «Лабораторія».
Авторський колектив книжки: Дмитро Хоркін, Тамара Гусейнова, Вадим Міський. Фото Юрія Прияцелюка
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.

