У США тестують систему, завдяки якій війська зможуть друкувати дрони одразу на лінії фронту
У США тестують систему, завдяки якій війська зможуть друкувати дрони одразу на лінії фронту

У США тестують систему, завдяки якій війська зможуть друкувати дрони одразу на лінії фронту

Цього року у травні та червні американські військові заполонили поле бою невеликими дронами, які змінили обличчя бойових дій під час війни в Україні. Особливістю таких навчань було те, що обидві сторони, які оснащені мобільними 3D-принтерами, хотіли з'ясувати, чи можна виготовляти такі безпілотники з видом від першої особи поблизу лінії фронту під час активних бойових дій. Про це пише Breaking Defense.

"Кожна одиниця, яка зараз є одиницею на основі TiC [Transformation in Combat], намагається розвинути власні можливості для створення цих невеликих безпілотних літальних апаратів або дронів типу FPV. Це дійсно знижує витрати і дозволяє нам бути більш маневреними. ... Нам не доводиться чекати, поки з'явиться щось комерційне, готове до використання", - зауважив командир 1-го батальйону 4-го піхотного полку, який виступав в ролі протилежної сили (OpFor) під час навчань у Гогенфельсі (Німеччина) Ден Хафф.

За його словами, одним з головних висновків навчань є те, що військові мають знайти прийнятний баланс між використанням 3D-принтерів на полі бою, а не лише на території США, де підрозділи друкують композитні корпуси, а після цього придбані компоненти, такі як двигуни та контролери.

"Це відносно легко зробити, коли ви перебуваєте в США: у вас є приміщення з електроенергією, кондиціонером ... і у вас є час, щоб надрукувати на 3D-принтері 100 дронів, сісти, зібрати їх, а потім полетіти на них", - підкреслив полковник Нік Раян, директор Army Capability Manager for Unmanned Aircraft Systems Нік Раян.

Також він наголосив:

"Ми намагаємося з'ясувати, як це має виглядати, коли ви перебуваєте у великомасштабній бойовій операції і вам доводиться постійно стрибати і рухатися, бо ви можете стати мішенню для противника. Чи справді правильним рішенням є те, що бригада возить 3D-принтери в кузові вантажівки, намагаючись надрукувати 100, 400, 500 таких пристроїв за раз і виготовляти їх під час руху, щоб вони не стали мішенню для ворога?".

На думку Раяна, одним з варіантів вирішення цього питання може бути масовий друк корпусів дронів, а потім їхня доставка до підрозділу технічного обслуговування БпЛА, який оснащений 3D-принтерами, що знаходиться ближче до лінії фронту.

"Зараз ці солдати літають на цих дешевих зібраних дронах. Це той процес, який ми обмірковуємо. Як це виглядає як фактичний доктринальний, стратегічний процес, за допомогою якого ми можемо фактично воювати... у великомасштабній бойовій операції?", - зазначив Раян.

Джерело матеріала
loader
loader