/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F2dba5ffb1c058b1dae3fc23a95c67e99.jpg)
У Києві не впроваджуватимуть ізраїльську систему оповіщення: у КМВА пояснили чому
У столиці не впроваджуватимуть ізраїльську систему оповіщення, бо військові не вважають цей формат технічно доцільним
Про це в інтерв'ю Укрінформу сказав начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
"На сьогодні, за моєю інформацією, військові не вважають цей формат технічно доцільним. Через щільність міської забудови й специфіку загроз – зокрема, "шахедів", які вже фактично діють як реактивні снаряди, – немає змоги оперативно й точно розрізняти загрозу по районах. Тому впровадження локального оповіщення наразі не розглядається", - пояснив він.
Чиновник закликав містян не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та йти в укриття. При цьому він не назвав кількості укриттів, які вдалося побудувати цього року, зазначивши, що всі вони ще перебувають на стадії будівництва.
"Цьогоріч будівництво нових укриттів триває в усіх районах столиці, але наразі всі об’єкти ще на стадії зведення. Підбити перші підсумки й внести частину нових сховищ до загального фонду захисних споруд ми зможемо після завершення третього кварталу, орієнтовно восени", - сказав Ткаченко.
Він додав, що всі укриття, які перебувають на стадії зведення, будуть протирадіаційними.
"Відповідно до нових державних будівельних норм усі укриття, які зводяться або реконструюються сьогодні, мають бути протирадіаційними – за винятком модульних або найпростіших укриттів", - сказав начальник КМВА.
Ізраїльська система оповіщення: що відомо
Ізраїль у 2022 році обіцяв спеціально розробити та поставити Україні системи оповіщення для цивільного населення. У січні Ізраїль погодився офіційно передати Україні технології розумного оповіщення.
Наприкінці квітня 2023 року стало відомо, що Ізраїль встановив у Києві систему оповіщення про атаки. У травні цю систему протестували в столиці, але так і не запустили повноцінно.
Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук розповідав про переваги ізраїльської системи оповіщення. За його словами, ця система оповіщення - не ППО, однак за її допомогою військові знатимуть, куди летить ворожий об'єкт, і вмикатимуть сирену лише там, а не по всій Україні.
"Насправді більшою частиною це програмний продукт, який, використовуючи нашу систему обладнання, зможе точніше інформувати про потенційні об’єкти ураження та локалізацію. Тобто якщо десь із території Росії у повітря підніметься винищувач чи буде запущено ракету або дрон, система зможе спрогнозувати, куди прямує цей об’єкт, і відповідно, сигнал повітряної тривоги лунатиме не по всій країні, а у конкретній області чи навіть місті", - пояснював дипломат.

