Скарги в «Дії» — це прекрасний приклад того, як люди з повноваженнями систематично намагаються перекласти свої обов’язки на людей без повноважень, тобто на звичайних громадян. Про це пише Юлія Самаєва, редакторка економіки ZN.UA, в статті «Дія скарг і пропозицій».
«Мовляв, ну яких іще вам каналів зв’язку не вистачає, давайте, розказуйте про цю вашу легендарну корупцію. Не хочете розказувати? Ну, то що ж ми можемо вдіяти!», - зазначає вона.
Авторка статті наводить вражаючу статистику: за п’ять місяців 2025-го українські суди ухвалили 2032 рішення у справах про корупцію та пов’язані з нею злочини. Це аж на 37% більше, ніж за цей же період 2024-го, — прогрес! У 97% випадків корупціонерів покарали штрафами — від 850 грн до 680 тис. грн — регрес. За грати відправили лише 44 особи — депрес... І пояснення цьому просте: найпоширеніший корупційний злочин в Україні — порушення правил фінансової звітності…
"Погодьтеся, дуже умовно корупційна стаття, бо, може, дійсно там було отримання неправомірної вигоди, а може, просто бухгалтерська помилка чи нехлюйство у веденні документації. Але розслідувати такі злочини — насолода. Нестрашно, нескладно і звітність щодо розкриттів у нормі", - додає вона.
З іншими статтями Юлії Самаєвої можна ознайомитися за посиланням.