Радари аеропортів можуть попереджати про інопланетян на відстані 200 світлових років
Радари аеропортів можуть попереджати про інопланетян на відстані 200 світлових років

Радари аеропортів можуть попереджати про інопланетян на відстані 200 світлових років

Також можливо, що розумне життя в інших частинах Всесвіту надсилає нам такий самий ненавмисний сигнал. Такі великі авіаційні вузли, як лондонський Хітроу та Гатвік, або нью-йоркський міжнародний аеропорт імені Джона Кеннеді, могли б постійно надсилати інопланетянам підказки про наше існування.   Нове вражаюче дослідження стверджує, що системи аеропорту та військових радіолокацій можуть ненавмисно сигналізувати про існування людства інопланетним цивілізаціям, що знаходяться на відстані до 200 світлових років. Так, ви правильно прочитали: повсякденне управління повітряним рухом може бути космічною візитною карткою.

Це лише попередні висновки Манчестерського університету під керівництвом Раміро Кайсса Саїда, які були представлені на Національній астрономічній зустрічі Королівського астрономічного товариства (NAM 2025). Ця ідея, звичайно, залежить від кількох «якщо». Якщо існує розвинене позаземне життя, і якщо ці інопланетяни розробили телескопи, подібні до нашого, то можливо, вони змогли б виявляти ці авіаційні сигнали. У свою чергу, також можливо, що розумне життя в інших частинах Всесвіту надсилає землянам такий самий ненавмисний сигнал.

«Наші висновки свідчать про те, що радіолокаційні сигнали, які ненавмисно створюються будь-якою планетою з передовими технологіями та складною авіаційною системою, можуть бути універсальною ознакою розумного життя», – заявив Саїд. 

Електромагнітний витік

Чи ми самі? Це давнє питання, на яке досі немає остаточної відповіді чи доказів. Космічна спільнота відправляла зонди в міжзоряний простір, напружувала вуха, вловлюючи слабкі шепоти з космосу, і навіть надсилала цілеспрямовані сигнали — усі вони прагнули ознак розумного життя. Ця нова ідея передбачає, що хоча експерти старанно досліджували космос, ми могли несвідомо передавати Всесвіту сильне «привіт» просто своїм існуванням.

У дослідженні розглядався «електромагнітний витік» від радарів цивільних аеропортів та військових операцій. Це нове дослідження вивчало, наскільки видимими будуть для них наші приховані сигнали. Використовуючи комп’ютерне моделювання, дослідники точно відстежили, як ці наземні радіолокаційні сигнали поширювалися космосом з часом. Потім вони дослідили видимість цих сигналів від сусідніх зірок, включаючи Зірку Барнарда та AU Microscopii.

Це теж варте вашої уваги -  Вчені створили «живі цеглини» для будівництва житла на Марсі

Радіолокаційні системи аеропортів, які постійно перевіряють небо на наявність літаків, разом надсилають потужний радіосигнал потужністю 2×10^15 (два з 15 нулями) ват. Деякі з цих сигналів достатньо сильні, і їх можна виявити на відстані до 200 світлових років за допомогою телескопів, подібних до телескопа Грін-Бенк у Західній Вірджинії.

Сфокусовані військові радіолокаційні сигнали

Зірка Барнарда — червоний карлик, розташований на відстані 5,96 світлових років від нас, а AU Microscopii — на відстані 31,7 світлових років від нашої планети. Навіть якщо ці небесні об’єкти будуть заселені позаземними спостерігачами, візит із Землі залишатиметься малоймовірним. Ця порівняно коротка міжзоряна подорож все одно вимагатиме тисяч років, використовуючи наші сучасні технології космічних апаратів. Дослідження також показує, що ці ж телескопи можуть вловлювати сигнали від більш сфокусованих військових радарів, які створюють унікальний, широкий промінь, подібний до маяка, що розсікає небо.

«Це виглядало б явно штучно для будь-кого, хто спостерігає з міжзоряних відстаней за допомогою потужних радіотелескопів», – сказав Саїд, аспірант університету.  «Це виглядало б явно штучно для будь-кого, хто спостерігає з міжзоряних відстаней за допомогою потужних радіотелескопів», – сказав Саїд, аспірант університету. 

Це дослідження докорінно змінює наше уявлення про пошук позаземного розуму та те, як наші власні технології виглядають з космосу. Професор Майкл Гарретт, співдослідник, каже, що розуміння того, як наземні сигнали поширюються в космосі, пропонує ключові ідеї для захисту радіоспектру та вдосконалення майбутніх конструкцій радіолокаційних систем.

Джерело матеріала
loader
loader