МОН хоче запровадити шефство військових бригад над вишами
МОН хоче запровадити шефство військових бригад над вишами

МОН хоче запровадити шефство військових бригад над вишами

Таку ініціативу планують впровадити в межах курсу «Основи національного спротиву».

Міністерство освіти і науки України пропонує запровадити шефство військових бригад над університетами. Про це в етері «Радіо Хартія» розповів міністр освіти та науки Оксен Лісовий.

В законі про мобілізацію і мобілізаційну підготовку передбачено такий підхід, як базова загальновійськова підготовка (БЗВП) в університетах, яка має розпочатися з 1 вересня цього року. Проте, за словами міністра, університетська БЗВП не відповідає армійській. І якщо людина буде мобілізуватися до лав армії, вона однаково буде проходити повноцінну базову загальновійськову підготовку.

Оксен Лісовий повідомив, що Міносвіти, Міноборони й Офіс президента України ухвалили спільне рішення щодо того, як формується система підготовки громадянин до оборони.

«В цьому контексті було прийнято рішення дещо змінити підхід. Сьогодні запропоновані відповідні зміни до закону. Попередньо є позиція, що курс цей буде називатись “Основи національного спротиву”. І він буде фактично версією Захисту України 2:0. Ми скорочуємо полігонну частину значною мірою, але тут з'являється новий інструмент, який ми консенсусно хочемо застосовувати. Це — шефство бригад над університетами», — розповів міністр.

Попередньо пропонується співпраця військових частин, які мають постійне місце дислокації у певному регіоні, де розташований університет, а також міжрегіональна співпраця.

«Не кожна бригада має такий рівень культури, що може працювати з університетом в рамках наших вимог. Тут же ж питання ще в ідеології, у формуванні ціннісних орієнтирів і в тому, щоб всі ми працювали в одному напрямку, били в одну ціль.

Друге – це, звичайно, використання матеріально-технічної бази військових частин. Це полігони, зброя, боєкомплект, інструктори. Найголовніше – це люди з бойовим досвідом», – повідомив Лісовий.

За словами міністра, цей інструмент дозволить вибудувати тяглу традицію, коли військова частина опікується одним або кількома університетами чи кілька військових частин – одним великим університетом, щоб вибудувати горизонтальні зв'язки, мати свої традиції та залучити молодь до своїх подій.

«Військові вшановують і своїх загиблих. Зовсім інакше вони ставляться до своїх поранених, до людей, які втратили здоров’я на війні. І це про залучення студентів до цих процесів, в тому числі і вшанування, меморіалізації на прикладі конкретної бригади», – додав Оксен Лісовий.

Нагадаємо, раніше МОН повідомило про свої головні фокуси на новий навчальний 2025/2026 рік. 

Серед них — оновлення системи професійного розвитку вчителя, розробка механізму вдосконалення системи підручникотворення, а ще — пілотний проєкт профілізації старшої школи.

Фото: Unsplash

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader